Ayoub i Laili Abu Rjeila, dramat z Palestyny – Nidal Hamad

Ta historia pochodzi z okupowanej Palestyny i jest to historia prawdziwa, a nie fantasy czy science fiction. Jest to smutna tragedia i dramat palestyński, który często powtarza się pod syjonistyczną okupacją w Palestynie.

Nie jest pierwsza taka historia i nie ostatnia, dopóki syjonistyczni Żydzi okupują naszą Ojczyznę – Palestynę.

Oto historia opowiedziana przez jej bohatera:

„Spotkałem mojego syna Ayouba w celi w więzieniu izraelskiego więzienia Al-Jalama, w którym przebywają setki palestyńskich więźniów.

Po raz pierwszy w życiu usłyszałem bicie serca Ayouba, swoimi rękami nakarmiłem go, położyliśmy się obok siebie, po raz pierwszy w życiu piliśmy razem herbatę.”

“17 lat czekałem na to spotkanie i udało mi się widzieć mojego syna. Ayoub był przystojniejszego niż

Sobie wyobrażałem. Jest miłym młodym chłopakiem, spokojnym i świadomym, tego, co robi

Jego słowa były słodkie. Kiedy zostałem aresztowany miał niestety tylko 25 dni.

Z powodu mojego przetrzymywania w izraelskich więzieniach nie mogłem go zobaczyć. Żył daleko ode mnie, a ja żyłem daleko od niego. On szukał swojego ojca a ha szukałem mojego syna.”

„Przybyłem do celi przed nim i posprzątałam ją. O godzinie 11: 30 izraelski strażnik otworzył drzwi. Mój syn Ayoub wszedł, przytulił mnie mocno i podniósł mnie z ziemi.

Znaleźliśmy się razem w jednym pokoju po raz pierwszy od 17 lat. Starałem się nie marnować ani minuty, więc rozmawialiśmy całą noc, a gdy się on się zmęczył pozwoliłem mu spać przez 3 godziny, siedziałem obok niego i rozmyślałem.

Patrzyłem ja jego rysy, a gdy go obudziłem, wskoczył mi na plecy jak małe dziecko.”

„O wpół do ósmej rano drzwi celi zostały otwarte i izraelski strażnik powiedział mu, że przyszli zabrać Ayouba. Syn zniknął mi z oczu i wtedy poczułem, że zabrali mi kawałek mego serca..

Zabrali mojego Ayouba.

W ten sposób odbyło się spotkanie, na które czekałem 17 lat.

Byliśmy razem tylko przez 20 godzin”.

To była opowiadania palestyńskiego więźnia politycznego Laili Abu Rjeila (44 lata), który pochodzi z okupowanej prowincji Ramallah.

Co do tego opowiadania, to zostało ono przekazane przez adwokata Urzędu Więźniów palestyńskich.

Laila Abu Rajila został aresztowany w 2006 roku i skazany na dożywocie, natomiast jego syn Ayoub został aresztowany pod koniec 2021 roku i od czasu aresztowania wielokrotnie prosił, aby umożliwiono mu spotykanie z ojcem, ale izraelska administracja więzień okupacyjnych nieustannie odmawiała, Dopiero 25 maja 2022 roku zezwolono mu na 20 godzin spotykać się z ojcem

Ja Nidal Hamad, obchodzę swoje urodziny 25 maja, i jest to dzień spotykania Ayouba z tatę Laili Abu Rjila.

Mimowolnie płakałem pisząc te słowa i tłumacząc je na język polski.

Wielki i ofiarny naród palestyński będzie wolny. Faszystowska, nieludzka, terrorystyczna i zbrodnicza okupacja syjonistyczna z pewnością zniknie z naszego kraju.

A Ayoub i jego ojciec razem z wszystkimi palestyńskimi więźniami również będą wolni.

Nidal Hamad

22-06-2022