Bojkot Izrael nawet w Tokio – Nidal Hamad

Nie przesadziliśmy mówiąc, że sprawa Palestyny ​​jest sprawą Arabów i jest obecna w sumieniach i sercach milionów z nich. Jest to święta sprawa dla każdego uczciwego i wolnego Araba.

Po tym, jak algierski judoka Fathi Noreen odmówił rozegrania pojedynku przeciwko zawodnikowi z Izraela w protest przeciwko izraelskiej okupacji Palestyny, to sudański judoka Mohamed Abdel Latif również odmówił rozegrania pojedynku przeciwko zawodnikowi z Izraela, który jest okupantem i państwem terrorystycznym i rasistowskim.

Dzisiaj 26 lipca 2021 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020, Abdel Latif nie uczestniczył w pojedynku z zawodnikiem izraelskim, tym samym odrzucając normalizację stosunków sudańskiego reżimu wojskowego z Izraelem. Zwycięsko dla Palestyny ​​i stały bojkot Izraela.

Krok zawodnika Sudanu poprzez poświęcenie swojego udziału w olimpiadzie, byle tylko nie walczyć z zawodnikiem izraelskim, jest ciosem dla porozumienia normalizacyjnego między Sudanem a „Izraelem”, i wyraża tym samym stosunek Sudańczyków, do tego porozumienia.

Naród Sudanu murem stoi za Palestyną.

26.07.2021

Strona internetowa Nidala Hamada – Al-Safsaf.com