Francuska fala nienawiści do Islamu – Nidal Hamad

Francuska fala nienawiści do Islamu

Na marginesie kampanii oszczerstw wymierzonych w Islam i muzułmanów, prowadzonych przez niektórych europejskie partie polityczne i media, faszystowskich i rasistowskich islamofobów, stwierdzam, że pomaga im w tym terror niektórych pseudo-muzułmańskich ekstremistów, z których większość sterowana jest przez zachodnie i izraelskie służby specjalne. Celem zachodnich wywiadów wojskowych jest zniszczenie Islamu i spowodowanie podziałów wśród muzułmanów. Niektórzy z tych pseudo-muzułmańskich ekstremistów urodzili się w krajach gdzie panuje ucisk, terror, niesprawiedliwość, zacofanie, rasizm i zachodnia dominacja.

Ilekroć fale wrogości wobec muzułmanów i Islamu pojawiają się ponownie w Europie, to europejska skrajna i faszystowska prawica podnosi głowę. Pamiętam słowa mojego ojca, który już nie żyje. Mój ojciec mawiał do mnie: „Obawiam się, że w przyszłości to, co stało się z muzułmanami w Andaluzji, może przydarzyć się Wam wszystkim”. Mam nadzieję, że ocena sytuacji dokonana przez mojego taty była błędna, ponieważ boje się o przyszłość i życie milionów arabskich i muzułmańskich dzieci, które urodziły się i mieszkają w krajach europejskich.

Wyrażam troskę o międzynarodową solidarność i współistnienie ludzi. Mam nadzieję że wielokulturowość zasypie podziały między narodami i religiami. Tolerancja i wielokulturowość charakteryzuje niektóre, ale nie wszystkie cywilizowane społeczeństwa europejskie. Fundamentaliści, terroryści, faszyści i rasiści z różnych stron świata nie mają nic wspólnego z cywilizacją i wielokulturowoscia obecnego świata.
Mam jednak nadzieję, że wolność wyznawania religii, przekonań, kultu i głoszenia swoich poglądów okaże się silniejsza niż terroryzm, faszyzm, rasizm i dziki kapitalizm.

Od czasu nieodpowiedzialnego oświadczenia prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, które miało agresywny charakter wobec Islamu i muzułmanów, Francja była świadkiem podżegania do nienawiści wobec Islamu i muzułmanów. Skorzystali z tego fundamentaliści pseudo-muzulmanscy, a właśnie mi się wydaje że o to chodziło Macronowi podczas przegotowanie do jego kampanii wyborczej.
Z tej kampanii nienawiści wyrosły akty terrorystyczne, które zabiły i zraniły Francuzów: chrześcijan, muzułmanom i ludzi innych religii.

Dziś 29 października 2020 roku Francja była świadkiem krwawych wydarzeń w Nicei i Awinionie. Arogancki, prezydent Francji musi zejść z drzewa, na które się wdrapał.

Jeśli wierzymy, że wszyscy jesteśmy ludźmi i zostaliśmy stworzeni z tej samej gliny, to musimy zachować dobre i pokojowe stosunki międzyludzkie. Zniewaga skierowana przeciwko osobie Proroka Islamu Muhammada (AS) nie jest wolnością słowa. Karykatura Proroka Muhammada (AS) to nie jest to zwykły rysunek, tylko celowa obraża. Karykatury Proroka Muhammada (AS) są tworzone po to, aby wywołać spór między religiami i obywatelami różnych krajów.

Moje stanowisko w sprawie osoby prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana jest niezmienne. Erdogan prowadzi absurdalna politykę, ingeruje w sprawy krajów arabskich i niearabskich, oraz wspiera ruchy terrorystyczne w Syrii, Iraku, Libii i innych krajach. Ale francuska gazeta złamała etykę dziennikarską publikując obrażającą karykaturę, która przedstawia Erdogana siedzącego z kubkiem piwa w dłoni, a drugą ręką trzymającego w górze sukienkę nagiej kobiety.

To haniebny akt skierowany nie tylko przeciwko Erdoganowi, ale każdemu muzułmaninowi. Francuska gazeta przedstawia muzułmanów, jako hipokrytów spragnionych alkoholu i seksu.

Ta agresja francuskiej prasy przeciwko Islamowi i muzułmanom nadal trwa, mimo, że reakcyjni przywódcy krajów arabskich i muzułmańskich sympatyzowali z tą gazetą w dniu, w którym kilka lat temu została zaatakowana przez terrorystów.

To świat, w którym znaleźli się wszyscy ludzie.

Świat jest znany ze swojej różnorodności i może pomieścic wszystkich niezależnie od kultury, religii i narodowości. Musimy go zachować, a nie popychać w kierunku zniszczenia i ruiny. Musimy pracować nad promowaniem kultury, tolerancji, braterstwa i pokoju, odrzucając agresję, rasizm, ekstremizm, terroryzm, okupację, kolonializm, niesprawiedliwość, ucisk, wyzysk i straszną kapitalistyczną chciwość.

Nidal Hamad
29-10-2020