Polski - Słowiańskiالأرشيف

Gaza dziennik z 4- 12- 2023 roku

Gaza dziennik z 4- 12- 2023 roku

Ci dwaj chłopcy są palestyńskimi męczennikami.

Zginęli od kul „izraelskiej” armii okupacyjnej na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.

Są to Ghaith Yamin (16 lat) i Adam Ayyad (15 lat).

Pisałem o nich w dniu, w którym zostali zabici przez izraelskich żołnierzy.

Obaj chłopcy zapisali w swoich testamentach:

Prosimy, abyście o nas nie zapomnieli, od czasu do czasu pamiętali o nas i napisali coś o nas.

Pierwszy 💔 – Ghaith Yamin, zabili go 25 maja 2022 roku, a były to moje urodziny… Ghaith napisał co następuje: „nie zapominajcie o mnie”.

Drugiego – Adama Ayada, zabili w styczniu 2023 roku. Napisał też: „Pamiętajcie o mnie.”.

Palestyna nie zapomina o męczennikach i ofiarach, ponieważ oni żyją w pamięci swojego narodu.

Śpijcie spokojnie, Ghaith i Adamie. Syjonistyczna okupacja już powoli się kończy.

Pamiętam dzień, w którym zabili ich syjoniści i płakały po nich ich matki. Syjonistyczna okupacja w Palestynie jest wrogiem każdej żywej istoty.

W dniu wyzwolenia Palestyny ​​ziemia ponownie urodzi wszystkich męczenników i ofiar.

Narodzą się i zmartwychwstaną, jak Jezus Chrystus, aby być świadkami wielkiego dnia.

@al-safsaf.com

Nidal Hamad

4-12-2023

Liczba ofiar palestyńskich na Zachodnim Brzegu Jordanu wzrosła do 5.

Dziś na Zachodnim Brzegu Jordanu zginęło 5 palestyńskich ofiar, co zbiegło się w czasie z serią najazdów przeprowadzonych przez izraelską armię okupacyjną, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych do 259 od 7 października 2023, i 467 ofiar od początku 2023 roku.

Wszyscy zostali zabici przez izraelską armię lub syjonistycznych osadników żydowskich.

Adnan Issam Qanbar (21 lat) zginął od kul okupacyjnych w Qalqilya.

Muhammad Saadi Al-Faroukh (22 lata) i Anas Ismail Al-Faroukh (23 lata) zginęli od kul syjonistycznej armii okupacyjnej w Sa’ir w Hebronie na okupowanym Zachodnim Brzegu.

@al-safsaf.com

4-12-2023

Tak Australia uczestniczy w izraelskich masakrach!!

Z artykułu przygotowanego przez badaczkę praw człowieka Kelly Tranter, opublikowanego na stronie internetowej Declassified Australia i przetłumaczonego na stronie internetowej Trenches, wynika, że ​​ponieważ Australia zajmuje większą część globalnej sieci dostaw, która dostarcza części zamienne do izraelskiego odrzutowca F-35, bojowników użytych podczas bombardowań Gazy, to również jest winna zbrodni wojennych w Gazie.

Kelly Tranter ujawniła, na podstawie dowodów, dokumentów i oświadczeń australijskich urzędników, zakres współpracy wojskowej między Australią a Izraelem, szczególnie w ramach projektu „Lockheed-Martin F-35 Joint Strike Fighter”.

https://www.sydneycriminallawyers.com.au/blog/could-australian-politicians-be-complicit-in-israeli-war-crimes-perpetrated-in-gaza/

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych: 4-12-2023

(Ważne jest, aby Izrael unikał atakowania ludności cywilnej i przestrzegał prawa humanitarnego.)

Gdybyśmy przeszukali wszystkie słowniki świata, nie znaleźlibyśmy niczego bardziej nikczemnego i gorszego niż ta niemiecka hipokryzja. Przepraszam, ale być może znajdziemy tam te same złe, nikczemne, nikczemne, nieludzkie, brutalne, rasistowskie, terrorystyczne stanowiska Wielkiej Brytanii i Stany Zjednoczone .

Ci ludzie wysyłają do Izraela broń, najemników i amunicję, uniemożliwiają jego potępienie i odmawiają wywierania na niego presji, aby zaprzestał agresji lub zaakceptował rozejm. Usprawiedliwiają też ludobójstwo w Gazie i nie mrugają powiekami.

Nie czują też się winny za  niewinne dzieci, które zginęły w Gazie.

Następnie formułują takie toksyczne, zwodnicze i wprowadzające w błąd oświadczenia.

@al-safsaf.com

Nidal Hamad

5-12-2023

Okupowana Palestyna: Palestyński Czerwony Półksiężyc: 9 rannych, w tym 4 w ciężkim stanie, w palestyńskim obozie Qalandiya niedaleko Jerozolimy. Według kanału satelitarnego Al-Mayadeen dziennikarz Muhammad Al-Abd,  niedawno przekazał wiadomość  że setki uczniów zostało uwięzionych w szkołach w wyniku masowych strzelanin w mieście Kafr Aqab i obozie Qalandiya. Przed chwile zmarł Ibrahim Alqam (32l) jeden z rannych w obozie.

@al-safsaf.com

Nidal Hamad

4-12-2023

Od świtu w poniedziałek ciała 100 Palestyńczyków przybyły do ​​szpitala baptystów 150 do szpitalu Alaqsa i innych ofiar do różnych szpitalach w strefie Gaza. Setki ofiar są w innych szpitalach lub pod gruzami i na drogach, to wszystko od wczoraj do dzisiaj.

W ciągu pierwszych czterech dni tego miesiąca setki palestyńskich cywilów zginęło w Strefie Gazy w wyniku izraelskich bombardowań budynków mieszkalnych w Gazie.

@al-safsaf.com

4-12-2023

The Weeknd, piosenkarz z Kanady, przekazuje Strefie Gazy 2,5 miliona dolarów.

Światowy Program Żywnościowy Organizacji Narodów Zjednoczonych ogłosił, że ambasador dobrej woli , kanadyjski piosenkarz Abel Tesfaye, znany jako The Weeknd, ma zamiar przekazać 2,5 miliona dolarów na rzecz Strefy Gazy.

W piątkowym oświadczeniu program wyjaśnił, że kwota ta odpowiada 4 milionom paczek żywnościowych, które zapewnią żywność 173 tysiącom Palestyńczyków na dwa tygodnie. Podkreślił, że darowizna przekazana przez kanadyjskiego piosenkarza stanowić będzie istotne wsparcie wysiłków na rzecz niesienia pomocy milionowi mieszkańców Gazy, którym grozi głód.

W oświadczeniu potwierdzono, że w ramach programu zapewniono dotychczas pomoc żywnościową około 764 tysiącom Palestyńczyków, wskazując, że pomoc ta wzrosła w okresie „rozejmu humanitarnego”.

Amerykańscy najemnicy i zbrodniarze wojenni z prywatnej kompanii wojskowej, którzy walczyli w wielu regionach świata, w tym w Afganistanie, Syrii i na Ukrainie, walczą teraz w Gazie u boku armii syjonistycznej. Szczegółowy reportaż w telewizji Al Jazeera.

4-12-2023

@al-safsaf.com

https://www.facebook.com/hamad.nidal.5/videos/1503904823742975

Izraelska armia syjonistyczna zabiła dwóch Palestyńczyków w mieście Qalqilya na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu  i zabrała ich ciała, a żołnierze syjonistyczni zrobili pamiątkowe zdjęcia z swoimi ofiarami, podobnie jak myśliwi robią ze swoją ofiarą, włączając w to jelenie, króliki i ptaki, na które polują.

W obozie Qalandia niedaleko Jerozolimy dochodzi do zaciętych starć

W obozie Dheisheh niedaleko Betlejem dochodzi do masowych aresztowań.

W różnych obszarach Zachodniego Brzegu Jordanu dochodzi do konfrontacji, aresztowań i nalotów.

Syjoniści niszczą Pałac Sprawiedliwości w Gazie

Nienawiść do jakiegokolwiek ucieleśnienia obecności Palestyńczyków skłoniła dziś izraelskich okupantów do wysadzenia budynku Pałacu Sprawiedliwości (zdjęcie). Umysł faszystowskich osadników może budować jedynie kamienne bloki (osiedla) na szczytach gór, które krytycy inżynierii nazywają „zamkami Szarona”.

Palestyński pisarz Mazen Mustafa

Ogłoszenie po tym, jak grupa została narażona na ostrzeżenia ze strony administracji Facebooka, która jest znana z prześladowania i usuwania treści palestyńskich, oraz popierania Izraela. Może to ostatecznie doprowadzić do zamknięcia grupy, dlatego stworzyliśmy alternatywną grupę o nazwie „Palpol”, która będzie stanowić rezerwę. Ze świadomością, że nie będziemy z tego korzystać, dopóki nasza grupa „Palestyna po polsku” nie zostanie zamknięta.

Osoby chcące wysłać lub przyjąć zgłoszenie prosimy o dołączenie do nowej grupy.

Pozdrowieniami

Administracja

4–12-023

https://www.facebook.com/groups/6828089350602212

—-

Polski syjonista i korespondent TVN24 w Tel Awiw.

Osoba ta jest wspólnikiem Izraela w zbrodniach wojennych oraz zatajaniu i fałszowaniu prawdy.

On i TVN24 są odpowiedzialni za wprowadzanie w błąd polskich widzów poprzez ukrywanie, fałszowanie i wypaczanie faktów. Trzeba go postawić przed sądem międzynarodowym i

 i pociągnąć do odpowiedzialności.

Gaza 12.03.2023 godzina 23:57, Korespondent Al-Mayadeen:

Dziesiątki ofiar zginęło w izraelskim nalocie bombowym na szpital Kamal Adwan.

Dyrektor Generalny Ministerstwa Zdrowia w Gazie powiedział, że izraelska armia okupacyjna stara się zbliżtć do szpitala Kamal Adwan, aby go oblegać.

Na dziedzińcu szpitalnym znajdują się dziesiątki ofiar, których nie możemy pochować.

Liczba ofiar wzrosła w wyniku bombardowania domu rodziny Al-Jazzar w Rafah przez izraelskiego okupanta.

Gaza 12.03.2023 godzina 23:57, Korespondent Al-Mayadeen:

Dziesiątki ofiar zginęło w izraelskim nalocie bombowym na szpital Kamal Adwan.

Dyrektor Generalny Ministerstwa Zdrowia w Gazie powiedział, że izraelska armia okupacyjna stara się zbliżtć do szpitala Kamal Adwan, aby go oblegać.

Na dziedzińcu szpitalnym znajdują się dziesiątki ofiar, których nie możemy pochować.

Liczba ofiar wzrosła w wyniku bombardowania domu rodziny Al-Jazzar w Rafah przez izraelskiego okupanta.

Gaza: 26 ofiar, dziesiątki rannych i zaginionych w wyniku dzisiejszego wieczornego bombardowania przez izraelskie lotnictwo  dwóch palestyńskich domów w Rafah.

Okupowana Palestyna: Korespondent Al-Mayadeen: Na stacji benzynowej Smurf w dzielnicy Al-Tuffah, na wschód od Gazy wybuchł pożar, w wyniku bombardowań, powodując 4 ofiar i kilku rannych, w tym członków Obrony Cywilnej.

James Elder, rzecznik Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), powiedział: „W południowej Strefie Gazy ma obecnie miejsce najgorsze bombardowanie tej wojny i widzimy ciężkie straty wśród dzieci”.

Elder dodał w poście na koncie organizacji na platformie „X”: „Mamy ostateczne ostrzeżenie, aby ocalić dzieci w Gazie i nasze zbiorowe sumienie”.

4 i 3-12-2023

@al-safsaf.com

Nidal Hamad