Polski - Słowiańskiالأرشيف

Hańba!

Arcybiskup Canterbury i zwierzchnik Kościoła Anglikańskiego, Justin Welby odwołał spotkanie z luterańskim i palestyńskim księdzem z Gazy,  Muntherem Isaaq.

 Brytyjska gazeta ,,The Guardian podaje, że arcybiskup Canterbury i zwierzchnik Kościoła Anglikańskiego, Justin Welby odwołał spotkanie z palestyńskim księdzem Muntherem Isaaq ze względu na jego udział w propalestyńskim wiecu wraz z byłym przywódcą Brytyjskiej Partii Pracy, Jeremym Corbynem w Londynie.

Isaac, który jest głową Kościoła ewangelicko-luterańskiego w Betlejem, powiedział w wywiadzie dla gazety, że doradcy arcybiskupa powiedzieli mu, że „jeśli weźmie udział choć jedno spotkanie z Corbynem, żadne spotkanie się nie odbędzie”.

Palestyński ksiądz określił to, co się stało, jako „wstyd” i dodał: „W mojej chrześcijańskiej naturze nie leży niechęć do spotkania z innym księdzem tylko dlatego, że się z nie m nie zgadzam”.

Dodał: „To podsumowuje Kościół anglikański. Tańczyli wokół stanowisk i ostatecznie nic nie powiedzieli. Brakuje im odwagi, aby coś powiedzieć”.

„Ta wojna może zakończyć egzystencję  chrześcijan w Gazie”

Isaaq wskazał, że „mała wspólnota chrześcijańska w Gazie poznała znaczenie piekła na ziemi.

Większość z nich straciła domy i nie zostało im już nic do życia”, wskazując, że „ta wojna prawdopodobnie doprowadzi do końca życia chrześcijańskiego w Gazie”.

Uznał, że „bardzo bolesne jest dla nas obserwowanie, jak kościół chrześcijański przymyka oczy na to, co się dzieje.

Z jednej strony wypowiada słowa troski i współczucia, ale przez długi czas milczy w obliczu oczywistych zbrodni wojennych”.

Palestyński ksiądz zwrócił uwagę, że chrześcijańskie „kościoły wydają się sparaliżowane i wydają się skłonne poświęcić obecność chrześcijan w Palestynie, aby uniknąć kontrowersji i nie krytykować Izraela”.

Źródła: brytyjski „The Guardian i libański portal Al-Mayadeen”

https://www.theguardian.com/uk-news/2024/feb/21/pastor-says-welby-would-not-meet-him-if-he-spoke-at-palestine-rally-with-corbyn

@al-safsaf.com

#Palestyna_po_polsku

Nidal Hamad   

22-02-2024