Histeria Europy – Nidal Hamad

Teraz możemy po prostu oglądać histerię Europy.

Prawda wyszła na jaw i maski spadły w ciągu 24 godzin po inwazji Rosji na Ukrainę. Ile hipokryzji na tym niby demokratycznym i cywilizowanym świecie.

Hipokryzję w stosunku do rosyjskie agresji na Ukrainę porównać można do tego, co wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu i dzieję się dzisiaj w Palestynie, Afganistanie Iraku, Syrii, Jemenie, Libanie, Libii, Bahrajnie itd.

Te podwójne standardy i praktyka publicznej dyskryminacji, jest bardzo śmieszne, ale jednocześnie przerażające. Czy zachodnie faszystowskie, i rasistowskie, nazistowskie grupy islamofobiczne będą w stanie kontrolować europejski umysł w następnych latach?

W obecnych czasach to niepokojące, ale konieczne pytanie. Ani ja, ani miliony racjonalnie myślących Europejczyków tego nie chcemy.

Jako Palestyńczyk i Norweg, żyjący od dziesięcioleci w Europie, w ciągu ostatnich dwóch tygodni nauczyłem się nowej lekcji, być może najważniejszej w moim życiu.

Widziałem Europę inną niż ta, którą znam. Widziałam, jak Europę wychodzi z swojej sukienki, by włożyć inną sukienkę, która w ogóle do niej nie pasuje. Rozmiary amerykańskie nie są rozmiarami europejskimi.

Widziałem inną Europę podnoszącą głowę jak amerykańskie pociski w bazie NATO na granicach Unii Europejskiej z Ukrainą i Rosją.

NATO otwiera swoje bazy i magazyny, by wesprzeć armię ukraińską, choć wie, że armia ukraińska nie ma szansę w tej wojnie.

NATO pozostawiło Ukrainę samą i nie pomoże jej zbrojnie.

NATO poświęca Ukrainę, by osłabić i wyczerpać Rosję, oraz zadowolić Stany Zjednoczone.

Widziałam, jak Europa otwiera swoje serce, swoje drzwi i wszystko, co ma przed ukraińskimi uchodźcami. Te same drzwi zostały zamknięte przed uchodźcami z tzw. Trzeciego Świata, którzy utknęli miesiącami w lasach na granicy Białorusi i Polski.

Unia Europejska otwiera szeroko drzwi dla ukraińskich uchodźców, anuluje wszystkie hasła i deklaracje wrogości i sprzeciwu wobec uchodźców z Ukrainy, w tym cudzoziemców.

Byłoby wspaniale, gdyby uchodźcom, którzy przeżyli zimę w lesie na granicy polsko- białoruskiej umożliwiono wjazd do Unii Europejskiej.

Polski rząd powinien wiedzieć, że żaden z tych uchodźcom nie ma zamiaru zostać ani mieszkać w Polsce.

Nie wiem czy Polska z tego powodu ma być zadowolona czy smutna.

Niektórzy z tych uchodźców uciekli ze swoich krajów z powodu wojen, głodu, śmierci i terroryzmu spowodowanego przez brytyjski i francuski kolonializm, oraz amerykańskie i, izraelskie” agresje.

Niektórzy z tych uchodźców w swojej niebezpiecznej podróży do europejskiego raju utonęli w morzach i zmarli z głodu, pragnienia i zimna w lasach i na granicach.

Niektórzy zostali pochowani w Turcji, innych pochłonęły morza, a wielu uchodźców zostało pochowanych w Grecji, Bośni, Polsce, Włoszech i Hiszpanii.

Czy są to osoby innego sortu, których Europa już nie uważa za ludzi?.

Czy we współczesnej Europie rasizm i faszyzm skrajnej prawicy ma triumfować nad otwartością, wielokulturowością?

Wszystko, co wydarzyło się w Europie od czasu rosyjskiej inwazje na Ukrainę, przypomina mi powieść wielkiego palestyńskiego pisarza i męczennika Ghassana Kanafaniego zatytułowaną „A World Not Ours”.

Tak, ten świat nie jest teraz dla nas, ale dla obłudników i dla tych, którzy posługują się podwójnymi standardami i rozróżniają ofiary inwazji według koloru skóry, włosów, oczu i geograficznego miejsca zamieszkania, a być może również według religii ofiar.

Pomimo całej tej ciemności, która nagle ogarnęła nasz świat, będziemy pracować, aby świat był dla nas, a nie dla hipokrytów, okupantów, syjonistów, rasistów i europejskich sługusów Stanów Zjednoczonych.

Nidal Hamad

14-03-2022