Izraelska okupacja przetrzymywanie dzieci w Palestynie – Nidal Hamad

Kilka dni temu przeczytałem na profilu młodej palestyńskiej dziennikarki Majdoleen Hassouna historię o palestyńskim dziecku, które zostało aresztowane na izraelskim komisariacie. Majdoleen powiedziała, że kiedy ona i jej kolega, palestyński dziennikarz Muhammad Khairy zostali aresztowani podczas oczekiwania w ośrodku śledczym „Atarot”, zauważyli obecność palestyńskiego dziecka wychodzącego z pokoju przesłuchań.

Majdoleen powiedziała: (dziecko było blade i zmęczonego i miało na sobie brązowe więzienne ubranie „Chabas”). 

Są to brzydkie ubrania, a każdy Palestyńczyk mieszkający na Zachodnim Brzegu Jordanu i w całej okupowanej Palestynie brzydzi się nimi,

Majdoleen widziała piękne dziecko w tym ubraniu, które wydawały się za duże dla jego chudego i małego ciała. Dziecko wyciągnęło ręce do żołnierzy, którzy zakuli go w żelazne kajdanki, które wydawały się zbyt ciężkie dla jego nadgarstków.

Z powodu szoku wywołanego wyglądem zatrzymanego dziecka, Majdoleen Hassouna i jej kolega Muhammad Khairy zapomnieli, że oni również zostali aresztowani.

„Izraelski” okupant może aresztować młodych i starych ludzi, wyrywać drzewa, niszczyć domy i zabijać, kogo chce i kiedy tylko chce. Syjonistyczny „Izrael” ma prawo do tego, do czego żaden inny kraj nie ma prawa. Kto nie wierzy w to, co mówię, niech zrecenzuje podręczniki historii sprzed 100 lat do dnia dzisiejszego. Odpowiedź jest w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach Europy.

Majdoleen napisała: „Byliśmy zdezorientowani i zszokowani naszą niezdolnością do zrobienia czegokolwiek dla tego dziecka.

Spojrzałem na Muhammada. Był na skraju płaczu tak jak ja. Zebrałam siły i uśmiechnąłem się do dziecka, które z wahaniem odpowiedziało uśmiechem.

Podniosłam dwa palce na znak zwycięstwa. Chłopiec także się uśmiechnął i podniósł dwa palce na znak zwycięstwa.

Chciałam go zapytać o jego imię, ale tego nie zrobiłam, ponieważ, izraelscy ” żołnierze uniemożliwili nam rozmowę, a może, dlatego że gdyby powiedział swoje imię, to żołnierze by go pobili.

Po uwolnieniu Majdoleen i Muhammad natychmiast szukali, kim on jest i pytali o imię aresztowanego dziecka.  Udało im się dowiedzieć, że chłopiec nazywa się Athal_Al-Azza, pochodzi z Betlejem, ma 14 lat i jest dobrym uczniem oraz pasjonatem muzyki.

Ojciec chłopca powiedział, że, izraelscy” aresztowali jego syna, ponieważ został oskarżony o rzucanie kamieniami w „izraelską” armię okupacyjną. Chłopiec został aresztowany, chociaż nie było dowodów.

Ojciec chłopca potwierdził, że, izraelscy” żołnierze bardzo surowo przesłuchiwali matkę Athala, a także torturowali chłopca fizycznie i psychicznie, aby zmusić go do przyznania się do czynu, którego nie popełnił.

Majdoleen powiedziała, że ona i Muhammad Khairy widzieli siniaki na twarzy chłopca, a jego oczy i twarz wskazywały na brak snu. Majdoleen zapewniła, że nie zapomni twarzy Athala i dołoży wszelkich starań, aby go uwolnić. Swój wywód zakończyła słowami: „To doświadczenie jest bardzo trudne dla dziecka w tym wieku”.

Warto zauważyć, że setki palestyńskich dzieci przebywają w izraelskich więzieniach i aresztach., Chociaż zatrzymywanie dzieci jest sprzeczne z wszelkimi międzynarodowymi normami i prawem.

Ale prawo międzynarodowe nie mają zastosowania do „Izraela” i nikt na Zachodzie nie potępia izraelskich zbrodni.

Nidal Hamad

05-05-2022