Polski - Słowiańskiالأرشيف

Madeleine Albright i Irak

Jako Palestyńczyk należę do mojego narodu arabskiego i, jestem dumny z niego i z każdego skrawka arabskiej ziemi.

Jako bojownik o wolność i sprawiedliwości na świecie, nie mogę zapomnieć oświadczenia Madeleine Albright – byłej sekretarz stanu USA, dotyczącego śmierci pół miliona dzieci w Iraku, kiedy powiedziała: :

(śmierć około pół miliona irackich dzieci to „zasłużona cena”).

Dla przypomnienia w szczególności dla agentów i najemników Stanów Zjednoczonych Ameryki i „Izraela” którzy uczestniczyli wraz ze Stanami Zjednoczonymi i NATO w oblężeniu, a następnie inwazji na Irak, brali udział w zniszczeniu, grabieży i okupacji Iraku.

Przypominam że Madelaine Albright złożyła oświadczenie podczas wywiadu w programie telewizyjnym “60 minut”., który był prowadzony przez dziennikarkę Leslie Shtahl.

Madeleine Albright była wtedy ambasadorem Stanów Zjednoczonych przy ONZ. W rzeczonym wywiadzie dziennikarka Leslie Shtahl powiedziała, że Irak cierpi z powodu sankcji gospodarczych nałożonych na ten kraj w następstwie wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku i inwazji na Kuwejt w sierpniu 1990 roku.

Leslie Stahl, mówiła do Madeleine Albright:

„Słyszeliśmy, że zginęło pół miliona irackich dzieci. To więcej liczba zabitych ludzi w japońskim mieście Hiroszima. Czy cena jest tego warta?”.
Madeleine Albright odpowiedziała: „Myślę, że to bardzo trudny wybór, ale uważamy, że cena jest warta tego.”

Nidal Hamad
20-03-2023

#palestyna_po_polsku
#nidal_hamad