Najnowsze wiadomości ze Strefy Gazy dzisiaj

Netanjahu odrzuca wniosek Bidena o zawieszenie broni w Gazie

Prezydent USA Joe Biden prosi premiera izraelskiego rządu okupacyjnego o „zapoczątkowanie spokoju w Gazie”, a Netanjahu odmawia „wyznaczenia terminu operacji wojskowej”.

Dzisiaj samoloty syjonistyczne dokonały nalotu na dom dziennikarza telewizji Al-Aksa, Yusefa Abu Husseina, zabijając go na miejscu.

– Samoloty, pancerniki i artyleria izraelskiej armii okupacyjnej przykrywają ciągłe bombardowanie Gazy, łącząc noc z dniem i dzień z nocą.

– Izrael zapobiega dostarczaniu pomocy UNRWA uchodźcom i przesiedleńcom z ich domów z powodu agresji na Gazę.

– Syjonistyczny minister obrony rozważa dziś wieczorem intensywne operacje przeciwko Gazie w oczekiwaniu na zawieszenie broni w dowolnym momencie.

– Izrael przyznaje, że nie powiodło się w próbach zamachu na 7 przywódców wojskowych i politycznych Hamasu w Gazie

Rakiety wystrzelono z południowego Libanu w Hajfie i jej okolicach w Galilei w okupowanej Palestynie, a okupacja syjonistyczna odpowiedziała.

– Agresja na Gazę trwa, a lista ofiar palestyńskich rośnie

– Młody Raed Hamad zginął śmiercią męczeńską po tym, jak został uderzony pociskiem syjonistycznym bezpośrednio w Gazie

– 52 syjonistyczne samoloty bojowe dokonały 122 nalotów na strefie Gazy w ciągu 25 minut.

Dzisiaj izraelskie bombardowanie zniszczyło 5 domów w różnych częściach Strefy Gazy.

Korespondent Al-Jazeery poinformował, że liczba palestyńskich ofiar bombardowania domu w Deir Al-Balah wzrosła do 4, w tym dziecka i kobiety, i potwierdził śmierć rolnika w wyniku ostrzału artyleryjskiego wymierzonego w Johr Al-Deek, na południowy wschód od Gazy.

– Izraelskie samoloty bojowe zniszczyły od dzisiejszego świtu 4 domy i budynek charytatywny w Rafah w południowej Strefie Gazy, a także zbombardowały palestyńskie miejsca oporu i tereny rolnicze.

– Całkowita liczba ofiar izraelskiego bombardowania Gazy wzrosła do ponad 219 męczenników, w tym 63 dzieci, 36 kobiet i 16 osób starszych, a ponadto ponad 1500 rannych, z czego 50 ciężko rannych.

– Gaza: Al-Mayadeen Korespondent: O 7: 30 czasu palestyńskiego okupacyjne drony zbombardowały budynek mieszkalny w pobliżu meczetu Abu Shanab, na zachodzie Strefy Gazy.

Gaza: korespondent Al-Mayadeen w Gazie: artyleria okupacyjna nadal bombarduje wschodnie obszary Strefy Gazy

Gaza: Korespondent Al-Mayadeen: izraelskie naloty i ostrzał artyleryjski na Jabalię i Beit Lahia w północnej Strefie Gazy

 – Autor:al-safsaf.com

–  Źródło: Al-Mayadeen Net, Al-Jazeera Net i izraelskie media

Najnowsze wiadomości ze Strefy Gazy dzisiaj