Polski - Słowiańskiالأرشيف

Niedziela 24-9-2023 Wiadomości z Palestyny:

Palestyński więzień polityczny Ashraf Al-Safadi odetchnie dziś wolnością.

Niedziela, 24 września 2023 r.: Rodzina Al-Safadiego, jego fani, przyjaciele, sąsiedzi i naród palestyński czekają na ten dzień, w którym będzie mógł on swobodnie wrócić do domu rodzinnego. Dziś, w niedzielę, syjonistyczne władze okupacyjne mają zwolnić więźnia Ashrafa Al-Safadiego (51 lat) z miasta Urif w Nablusie po spędzeniu przez niego 21 lat w ,,izraelskich” okupacyjnych więzieniach.

Warto zauważyć, że w ,,izraelskich” okupacyjnych więzieniach przebywa około 5 tysięcy palestyńskich i więźniów politycznych, w tym 31 więźniarek przebywających w więzieniu „Damoun”, oraz 160 dzieci i nastolatków rozmieszczonych w więzieniach: Ofer, Megiddo i Damoun.

6 Palestyńczyków zostało rannych od kul ,,izraelskiej” armii okupacyjnej na wschód od Strefy Gazy.

Niedziela, 24.09.2023: Syjonistyczni żołnierze , izraelscy” oblegający Strefę Gazy strzelają ostrą amunicją  i bombami gazowymi w stronę palestyńskich demonstrantów we wschodniej Gazie.

 Demonstracje rozciągają się wzdłuż płotu w Gazie.

W wyniku wybuchu bomb gazowych w okolicznych osadach dochodzi do pożarów. 

Sytuacja w Gazie i na Zachodnim Brzegu Jordanu zmierza w stronę zbrojnej konfrontacji pomiędzy syjonistyczną okupacją a palestyńskim ruchem oporu, zwłaszcza że syjonistyczni Żydzi codziennie szturmują meczet Al-Aqsa, oraz palestyńskie obozy, miasta i wsi, zabijając, aresztując i raniąc Palestyńczyków.

Rząd premiera ,,Izraela”, Beniamina Netanjahu chce uciec się do konfrontacji, w obliczu impasu, kryzysu wewnętrznego i niemożności powstrzymania demonstrantów żydówskich, wzniecając wojnę i atakując Palestyńczyków, a być może atakuje także Syrię i Liban.

Niepełnosprawny młody Palestyńczyk i dziewczynka zostali ranni w wyniku przejechania  przez żydowskiego osadnika w Tel Rumeida, w centrum okupowanego Hebronu.

Syjonistyczny żydowski osadnik przejechał swoim samochodem przez ,,izraelski”  wojskowy punkt kontrolny i wjechał w sklep należący do młodego Palestyńczyka, Hamdiego Yahya Idisa (21 lat), który jest osobą niepełnosprawną i porusza się na inwalidzkim wózku elektrycznym, co spowodowało u niego bezpośredni uraz głowy, a także obrażenia głowy dziewczynki, gdy była w sklepie.

Syjonistyczna ,,izraelska” armia okupacyjna aresztuje palestyńskiego nastolatka  Abdula Qadera Hadida na wschód od Ramallah.

24.09.2023 W okupowanym Ramallah ,,izraelscy” żołnierze  okupacyjni aresztowali w tę niedzielę wieczorem palestyńskiego nastolatka z wioski Yabrud, na wschód od miasta Ramallah. Lokalne źródła palestyńskie na tym obszarze podały, że ,,izraelscy” żołnierze okupacyjni aresztowali nastolatka Abdula Qadera Hadida (15 lat), na wojskowym punkcie kontrolnym, który utworzyli przy wjeździe do wioski.

Palestinian protesters burn tyres during an anti-Israel rally by the Israel-Gaza border fence east of Gaza City, on September 19, 2023. (Photo by MAHMUD HAMS / AFP)

,,Izraelscy” okupanci tłoczą ścieki w kierunku Palestyńczyków na południe od Qalqilya.

Dzisiaj, w niedzielę 24 września 2023 r., ,,Izraelskie” władze okupacyjne wypompowały ścieki z żydowskiej osady „Shaarei Tikva” założonej na ziemiach palestyńskich, w kierunku terenów rolniczych na południowy wschód od miasta Qalqilya na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Według lokalnych źródeł palestyńskich w Qalqilya, ścieki dotarły do ​​Palestyńczyków z osady syjonistycznej zbudowanej siłą na terenach wsi „Azzun Atma – Beit Amin”, na południowy wschód od Qalqilya.

Ścieki przedostały się do gruntów rolnych obsadzonych oliwkami, co wskazuje, że była to nie jest to pierwsza akcja, gdyż ,,izraelscy” okupanci celowo pompuje zatrutą wodę w celu zniszczenia palestyńskich gruntów rolnych.

Aseed Farhan Abu Ali (21 lat) i Abdel Rahman Suleiman Abu Daghash (32 lata)

Niedziela 24-9-2023: Okupowana Palestyna: Dwie ofiary palestyńskie dziś rano, w niedzielę 24.9.2023 roku, w obozie Nour Shams, na wschód od Tulkarm.
Zostały one ranne od kul ,,izraelskich” żołnierzy okupacyjnych, którzy szturmowali obóz i zaatakowali jego mieszkańców.

Palestyński lekarz Imad Abu Hassan nie mogł uratować swego syna, ktory został zastrzelony przez izraelskich żołnierze

,,Izraelscy” żołnierze syjonistyczni szturmują Uniwersytet Birzeit, aresztują ośmiu palestyńskich studentów i atakują strażnika uniwersyteckiego.

Ekstremistyczny Żyd i syjonista „Yehuda Glik” przewodził szturmowi osadników na meczet Al-Aksa w towarzystwie i pod ochroną izraelskiej armii okupacyjnej i policji.

24.09.2023: Dzisiaj grupa izraelskich osadników żydowskich, dowodzona przez ekstremistycznego żydowskiego terrorystę i syjonistę Yehudę Glika, zaatakowała meczet Al-Aksa.

537 izraelskich osadników żydowskich szturmowało dzisiaj meczet Al-Aqsa.

“Izraelscy” żołnierze okupacyjni i syjonistyczni żydowscy osadnicy kontynuują agresję przeciwko Palestyńczykom.

Okupowana Palestyna 23.09.2023 – Dziś, w sobotę, ,,izraelscy” żołnierze okupacyjni i syjonistyczni żydowscy osadnicy kontynuowali agresję przeciwko Palestyńczykom. Źródła palestyńskie podają, że dwóch młodych Palestyńczyków zostało rannych i posiniaczonych na punkcie kontrolnym Beit Iksa, na północ od okupowanej Jerozolimy. Inni zostali ranni od ostrych kul i podduszenia gazem łzawiącym we wschodniej Strefie Gazy, a inni w Kafr Qaddum.
,,Izraelscy” żołnierze aresztowali 10 palestyńskich obywateli Nablusu, Jeninu i Hebronu.
,,Izraelscy” żołnierze okupacyjni przeszukali także dom w Beitunia, na zachód od Ramallah, oraz zajęli traktor i sprzęt rolniczy na zachód od Salfit.
,,Izraelskie” samoloty wojskowe zbombardowały teren na wschód od Gazy.
Z kolei żydowscy osadnicy uniemożliwili palestyńskim hodowcom bydła dotarcie na ich pastwiska w Dolinie Jordanu i zaatakowali innych pasterzy w Al-Mughayir niedaleko Ramallah, podczas gdy inni żydowscy osadnicy odprawiali rytuały talmudyczne w meczecie Al-Aqsa.

,,Izraelskie” czołgi okupacyjne bombardują teren na wschód od Strefy Gazy.

Oblężona Gaza: 23 września 2023:

Dziś wieczorem, w sobotę, syjonistyczna, izraelska” armia okupacyjna ogłosiła zbombardowanie obszaru na wschód od Strefy Gazy.

3 osoby zostały ranne, gdy ,,izraelscy” żołnierze okupacyjni zaczęli strzelać i obrzucili gazem łzawiącym palestyńskich demonstrantów we wschodniej Gazie
Oblężona Strefa Gazy: 23 września 2023 r.: W sobotni wieczór palestyńskie źródła medyczne w Strefie Gazy ogłosiły, że 3 Palestyńczyków zostało rannych od kul ,,izraelskich” żołnierzy okupacyjnych na wschód od Strefy Gazy.

(Mam nadzieję, że wszyscy, którzy chcą i mogą udostępnią ten post.)