Okupacja syjonistyczna burzy dwa palestyńskie domy,

Okupacja syjonistyczna burzy dwa palestyńskie domy we wsi Forush Beit Dajan, na wschód od Nablusu

Nablus 18.09.2023 W ramach polityki kar zbiorowych, czystek etnicznych i judaizacji okupowanej ziemi Palestyny ​​w celu darowania jej żydowskim osadnikom i okupantom, „izraelskie” siły okupacyjne zburzyły dzisiaj, w poniedziałek, dwa palestyńskie domy we wsi Farush Beit Dajan, na wschód od Nablusu na okupowanym Zachodnim Brzegu.
Według oficjalnej palestyńskiej agencji informacyjnej Wafa: Przewodniczący rady wiejskiej Farush Beit Dajan, Azem Haj Muhammad, powiedział, że siły okupacyjne w towarzystwie wojskowych buldożerów wtargnęły na wioskę i zburzyły dwa domy, z których jeden był w budowie, a własnością obywatela Samara Haj Muhammada, a drugie zamieszkiwane przez obywatela Yassera Abu Al-Kabash.
Dodał, że siły okupacyjne powiadomiły w lipcu ubiegłego roku o wyburzeniu 13 domów i obiektów we wsi, oprócz wcześniejszych powiadomień, które dotyczyły większości domów po zajęciu 11 000 dunum znajdujących się na ich ziemiach.
„Izraelska” okupacja i syjonistyczne osadnictwo żydowskie stanowią pogwałcenie rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych i jawne pogwałcenie prawa międzynarodowego i praw człowieka. Ale syjonista ma prawo do tego, czego nie ma nikt inny w świecie rządzonym przez reżimy i kraje powiązane z syjonistami .

18-9-2023
Nidala Hamad
@al-safsaf.com