Polski - Słowiańskiالأرشيف

Palestyńczykom, norweskim Arabom i przyjaciołom Palestyny w Norwegii,

Tekst Nidal Hamad

Palestyńczykom, norweskim Arabom i przyjaciołom Palestyny w Norwegii,

Udział w norweskich wyborach parlamentarnych jest bardzo ważny. Wybory we wrześniu 2021 roku przyniosą: nowe partie na scenie politycznej, nowy, parlament i nowych polityków, którzy będą rządzić Norwegią w ciągu najbliższych czterech lat.

Albo będzie lewicowy rząd (czerwono-zielony), który będzie nam bliższy prawie we wszystkim, albo utrzyma się rząd prawicowy, który w jego skald są partie, który nienawidzą imigrantów. I marzą się pewnego dnia obudzić się i zobaczyć jak morze połyka imigrantów i cudzoziemców.

Tak jak izraelski generał Icchak Rabin – nieżyjący już premier syjonistycznego Izraela chciał budzić się każdego ranka i patrzeć, jak morze połyka Gazę.

Twój udział w wyborach i głos na lewicowe partie, zwłaszcza na Rødt i SV, oraz na niektórych lewicowych polityków popierających sprawy imigrantów w swoich partiach, takich jak: Partia Pracy (AP), Partia Centrum (SP) itd, są ważne. Ale najważniejsze jest głosowanie na partie SV i Rødt. Wiem, że jest to osobisty wybór dla każdego z Was i ufam Waszemu wyborowi.

Ten, kto ma prawo do głosowania, a tego nie robi, będzie jak ten, który oddał swój głos na wrogów Palestyny​, imigrantów i cudzoziemców w Norwegii.

Oslo 29-08-2021

Nidal Hamad

Palestyńsko-norweski pisarz i redaktor: al-safsaf.com