Polski - Słowiańskiالأرشيف

Potępienie i wyrazy zaniepokojenia ze strony USA i UE

Moim zdaniem nieśmiałe stanowiska krajów europejskich nie mają praktycznego przełożenia na ukaranie premiera ,,Izraela”, Beniamina Netanjahu i ,,Izraela”.
To są fikcyjne stanowiska, które były zdziwione, potępione lub wyrażały co najwyżej zaniepokojenie syjonistycznymi planami zatwierdzającymi budowę 9409 żydowskich jednostek osadniczych legalizację 9 innych placówek na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanej Jerozolimie.
Zgadzam się z Palestyńskim Komitetem Muzułmańsko-Chrześcijańskim, który powiedział w oświadczeniu wydanym dzisiaj w okupowanej Jerozolimie:

„Potępienie i wyrazy zaniepokojenia ze strony Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej nie są już wystarczające i nie mogą stanowić środka odstraszającego wobec izraelskiej polityki arogancji”.

Hebron 2-15-2023 Źródła palestyńskie podały, że dzisiaj, w środę, syjonistyczne władze okupacyjne zburzyły dom i wykorzeniły 100 sadzonek drzew owocowych w Masafer Yatta, na południe od okupowanego Hebronu.

Izrael uniemożliwił i odmówił wyjazdu szefa Komisji ds. Stosunków z Palestyną w Parlamencie Europejskim do okupowanej Palestyny.

Wyburzenia palestyńskich domów.
Izraelscy okupanci zawiadamiają o wyburzeniu meczetu na południe od Betlejem.
Dziś, w środę 15 lutego 2023 roku syjonistyczne władze okupacyjne powiadomiły o wyburzeniu meczetu we wsi Marah Mualla, na południe od Betlejem, w okupowanej Palestynie.

Dyrektor Biura Komisji Antymurowej i Osadniczej w Betlejem Hassan Brijieh poinformował, że ,,izraelscy” okupanci zawiadomili o rozbiórce kaplicy znajdującej się na terenie „Umm Saeed”.

Syjonistyczne władze okupacyjne zmuszają palestyńskiego mieszkańca z rejonu Al-Isawiya, w okupowanej Jerozolimie do wyburzenia dwóch pokoi w jego domu.

Terroryzm syjonistyczny się nie kończy i potrzebuje kogoś, kto powstrzyma go siłą.

Bruksela 15-02-2023 – Syjonistyczne ,,izraelskie” władze okupacyjne uniemożliwiły Manu Pineda, posłowi do Parlamentu Europejskiego i szefowi Komisji ds. Stosunków z Palestyną w Parlamencie Europejskim, udanie się do Palestyny ​​na czele delegacji Parlamentu Europejskiego, z oficjalną wizytą zaplanowaną na przyszły tydzień.

Luksemburg i Dania odmawiają uznania

decyzji ,,Izraela” o zalegalizowaniu żydowskich placówek osadniczych na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.

Norwegia potępia decyzję Izraela o zalegalizowaniu żydowskich placówek osadniczych i uważa ją za podważenie rozwiązania dwupaństwowego
Norweska minister spraw zagranicznych Anneken Huitfeldt potępiła decyzję Izraela o legalizacji żydowskich placówek osadniczych na Zachodnim Brzegu Jordanu.
Huitfeldt powiedziała w oświadczeniu prasowym, że jej kraj sprzeciwia się decyzji ,,Izraela” o zalegalizowaniu dziewięciu żydowskich placówek osadniczych na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu, oprócz planów budowy tysięcy nowych jednostek w istniejących osadach.

Anneken Huitfeldt dodała, że ,,​​izraelska” polityka osadnicza na terytoriach okupowanych jest sprzeczna z prawem międzynarodowym i musi zostać powstrzymana, zaznaczając, że decyzje te zapadają w czasie, gdy palestyńskie społeczności i wioski na Zachodnim Brzegu Jordanu są zagrożone przymusowymi wysiedleniami.

Finlandia: ,,Izraelskie” osiedla są nielegalne w świetle międzynarodowego prawa humanitarnego.
Finlandia odrzuciła decyzje ,,izraelskiego”” rządu o „zalegalizowaniu” nielegalnych żydowskich placówek osadniczych i budowie nowych jednostek na Zachodnim Brzegu Jordanu.
Fińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło w poście na Twitterze, że decyzje te zaostrzają napiętą sytuację.
Podkreśliło także, że osiedla są żydowskie nielegalne w świetle międzynarodowego prawa humanitarnego, a wszelkie zmiany granic z 1967 roku także są nielegalne, chyba że obie strony wyrażą na to zgodę.

Nidal Hamad
15-02-2023