Strach przed sądem w Hadze

Strach przed sądem w Hadze: setki izraelskich osobistości ma zakaz podróżowania
 
Ponieważ decyzja Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze zbliża się do zbadania zbrodni wojennych popełnionych przez Izrael przeciwko narodowi palestyńskiemu, władze izraelskie przygotowują tajną listę setek urzędników, którzy mogą być sądzeni w Hadze.
 
W Izraelu panuje stan alarmowy w przededniu wydania decyzji, która pozwoli prokuratorowi Trybunału Fatou Bensouda na zbadanie zbrodni wojennych popełnionych przez Izrael, wiedząc, że decyzja może zostać wydana przed końcem tego tygodnia, skąd sąd wyjedzie na wakacje, a jeśli nie zostanie wydana teraz, zostanie wydana po powrocie z letnie wakacje.
 
W przededniu decyzji, której izraelskie szacunki wskazują na możliwość odroczenia jej wydania, władze izraelskie przygotowały tajną listę 200-300 izraelskich osobistości, które zostali poproszone w czwartek o powstrzymanie się od opuszczania kraju i podróżowania – informuje gazeta „Haaretz”.
 
Według gazety, oprócz premiera, ministrów bezpieczeństwa, szefów sztabów armii i szefów służb bezpieczeństwa Shin Bet w przeszłości i obecnie, na liście znajduje się wielu oficerów IDF i funkcjonariuszy wojskowych.
 
Witryna źródłowa: al-safsaf.com
 
 
 
 
 
 
 

Komentarze