Terror syjonistyczny wobec palestyńskich chrześcijan – Nidal Hamad

Wczoraj, 5 grudniu 2020 roku palestyńskiemu strażnikowi kościoła “Getsemani” w okupowanej Jerozolimie udało się zatrzymać izraelskiego osadnika podczas próby podpalenia kościoła.

Terrorysta wszedł do kościoła i rozlał benzynę na drewniane ławki, a następnie podpalił jedną z nich. Ogień szybko rozprzestrzenił się na inne miejsca zanim pracownicy kościoła go ugasili.

Palestyńska młodzież dzielnie broniła kościoła i schwytała sprawcę haniebnego podpalenia.

Należy zauważyć, że Kościół Getsemani uważany jest za jeden z najważniejszych kościołów okupowanej Jerozolimie.

Rzecznik Rady Kościołów Katolickich Ziemi Świętej, Wadih Abounsar zaapelował o poważne zbadanie motywów ataku, zwłaszcza, że podejrzenia wskazują, że mógł on mieć podłoże rasistowskie.

Ekstremistyczne” organizacje izraelskie kontynuują ataki na święte miejsca religijne – zwłaszcza chrześcijańskie w Jerozolimie i na terytoriach palestyńskich okupowanych od 1948 roku.

Od czasu palestyńskiej Nakby w 1948 roku do dnia 6-12-2020, syjoniści zaatakowali ponad sto razy święte miejsca palestyńskich chrześcijan.

Od 1948 do końca 2015 roku izraelska armia i żydowscy osadnicy zaatakowali sto kościołów i cmentarzy na okupowanych terytoriach palestyńskich, a także zbombardowali cmentarz i kościół w Strefie Gazy.

Dwie syjonistyczne organizacje: „Paying the Price” i „Lahava” ciągle atakują chrześcijan i wzywają do spalenia ich kościołów. Sytuację pogorszyła odmowa izraelskiego rządu i parlamentu Knest o uznanie tych organizacji za terrorystyczne. Domagały się tego organizacje palestyńskie w 2014 roku.

W 2016 roku Sekretarz Generalny Islamskiej Organizacji Chrześcijańskiej Wspierania Jerozolimy i Miejsc Świętych, Hanna Issa powiedział: ,,izraelska armia od 1948 roku ciągle atakuje święte miejsca muzułmanów i chrześcijan.

Izraelscy żołnierze wchodzą do kościołów, niszczą krzyże, palą papierosy, piją alkohol i oddają mocz na święte obrazy.

W 1948 roku izraelskie wojska okupacyjne zniszczyły 531 wiosek oraz wysiedliły około 750 tysięcy Palestyńczyków”.

Hannah Issa wskazał także, że izraelscy okupanci zaatakowali 50% chrześcijańskiej własności w zachodniej części Jerozolimy, po zajęciu około 84% powierzchni miasta, a następnie zaatakowali Kościół Grobu Świętego po zdobyciu Wschodniej Jerozolimie w 1967 roku, niszcząc krzyże obrazy.

Te ataki trwają do dziś.

Telewizja Al Jazeera podaje, że wzrost ataków na chrześcijańskie kościoły nastąpił po tym, jak Watykan uznał państwo Palestynę.

Syjonistyczne ataki terrorystyczne są przeprowadzane przez organizacje, które otrzymują wsparcie od izraelskiego rządu. Te syjoniści terrorystyczne organizacje to: „Lahava” i „Paying the Price”. „Lahava” zażądała palenia kościołów i wysiedlenia chrześcijan, i i wydała komunikat, w którym uznaje chrześcijan za pogan!.

Sekretarz Generalny Chrześcijańskiego Zgromadzenia Narodowego w Ziemi Świętej, Dmitrij Daliani, powiedział: „Izraelskie ataki na świętości religijne obejmują wszystko, co nie jest żydowskie. Te ataki nasiliły się z powodu poparcia prawicowego izraelskiego rządu dla syjonistycznych ekstremistów.

Izraelski rząd i parlament Kneset chronią prawnie syjonistyczne organizacje ekstremistyczne.

Daliani dodał, że izraelski rząd zapewnia również materialne wsparcie dla syjonistycznych organizacji ekstremistycznych, i finansuje szkolenia syjonistycznych bojówek.

Tak zwane ,,szkoły osadnicze” są żyzną ziemią, na której rosną komórki izraelskiego terroryzmu., Szkoły osadnicze” zapewniają także intelektualne wsparcie dla syjonistycznych ekstremistów.

Potwierdza to, że od 1948 roku Izrael walczy z chrześcijańskimi kościołami palestyńskimi i chce je całkowicie zniszczyć.

Daliani zwraca uwagę, że istnieją cele ideologiczne, które odrzucają chrześcijaństwo i nie uznają go całkowicie.

Zatem im bardziej Żydzi są religijni, tym większa jest ich wrogość do religii chrześcijańskiej. Ta wrogość rozwija się przy bezpośrednim wsparciu izraelskiego rządu.

Niedawno izraelskie dokumenty ujawniły, że izraelska armia celowo prowadziła politykę niszczenia i naruszania świętości kościołów w Palestynie od1948 roku.

Syjonistyczna okupacja nie wprowadza rozróżnienia między chrześcijanami a muzułmanami, i jest wroga wobec wszystkich Palestyńczyków, niezależnie od ich religii.

Nidal Hamad

6-12-2020

Terror syjonistyczny wobec palestyńskich chrześcijan