Polski - Słowiańskiالأرشيف

UE i osadników żydowskich w Palestynie

Nidal Hamad

Kraje zachodnie, które bezczynnie przyglądają się ludobójstwu narodu palestyńskiego w Gazie, oszukują Palestyńczyków, a także oszukują własne społeczeństwa i wolnych ludzie na Zachodzie.

Kto popiera ludobójstwo w Gazie lub milczy i nie mówi nic o nim, ani nie potępia je lub nie żąda jego zaprzestania, przyjmuje wtedy pozytywne  stanowisko wobec  osadników żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Nie przeciwko wszystkim, ale przeciwko tym, których nazywacie ekstremistami.

Oto szczyt hipokryzji i oszustwa w różnych sytuacjach.

Najpierw potrzebne jest stanowisko przeciwko ludobójstwa.

Przemoc żydowskich  osadników osiągnęła bezprecedensowy poziom dawno temu.

Czy nie słyszeli, że rodzina Dawabshów została spalona, ​​gdy spała?

Żydowscy osadnicy zrobili to, a ten który to żyje jak król w izraelskim więzieniu, a nawet mieli go uwolnić i uniewinnić.

Czy nie słyszeli o wlaniu benzyny do ust palestyńskiego dziecka Muhammada Abu Khodaiera z Jerozolimy po tym, jak został porwany i spalony żywcem?

Czy nie słyszeli o syjonistycznej Nocy Kryształowej w Hawarze?

Czy nie słyszeli o masakrze w muzułmańskim meczecie Ibrahimi?

Czy nie słyszeli o nalotach na muzułmański meczet Al-Aqsa przy ochronie policji i izraelskiej armii.

Czy nie słyszeli ich codziennej agresji przeciwko ziemi i człowiekowi, odkąd postawili stopę na okupowanej ziemi Palestyny?

Czy nie słyszeli o  okupacji i kradzieży palestyńskich ziem, domów i mienia na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Jerozolimie?

Czy nie widzą lub nie słyszą na Zachodzie  że przywódcami osadników są Netanjahu, Ben Gavir, Smotrich i połowa ministrów jego rządu?

Czy dyplomaci i ambasadorzy tego nie widzą?.

Przecież same delegacje Unii Europejskiej były zaatakowane nie raz przez żydowskich osadników.

Tak, przemoc syjonistycznych terrorystycznych żydowskich osadników, których chroni izraelska armia i sponsoruje ich ataki na Palestyńczyków. Ich przemoc osiągnęła bezprecedensowy poziom, co podważa obecność „Izraela” w okupowanej Palestynie i w krajach arabskiego Wschodu.

Podważa także bezpieczeństwo na Zachodnim Brzegu Jordanu i w regionie , oraz zagraża perspektywom trwałego pokoju.

Spójrzcie na tę wiadomość: Australia, Belgia, Kanada, Dania, Unia Europejska, Finlandia, Francja, Irlandia, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania wyraziły głębokie zaniepokojenie rekordową liczbą ataków przeprowadzonych przez ekstremistycznych

żydowskich osadników  na palestyńskich obywateli na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.

We wspólnym oświadczeniu wydanym w czwartek wezwały Izrael do natychmiastowego i konkretnego podjęcia kroków w celu zaradzenia rosnącemu poziomowi przemocy popełnionych przez żydowskich osadników na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.

W oświadczeniu napisano:

„Od początku października 2023 żydowskich osadników dokonali ponad 343 brutalnych ataków, w wyniku których zginęło 8 palestyńskich cywilów, rannych zostało ponad 83 innych, a 1026 Palestyńczyków zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów”.

W oświadczeniu zdecydowanie potępiono akty przemocy popełniane przez ekstremistycznych żydowskich osadników, którzy terroryzują społeczności palestyńskie.

Wyżej wymienione kraje, oraz Unia Europejska podtrzymały swoje stanowisko, że izraelskie kolonie na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu są nielegalne w świetle prawa międzynarodowego i przypomniały Izraelowi o jego zobowiązaniach wynikających z prawa międzynarodowego, w szczególności art. 49 IV Konwencji Genewskiej.

Podkreśliła: „Ten wzrost przemocy, której dopuszczają się żydowscy osadnicy e wobec Palestyńczyków, jest nie do przyjęcia i że Izrael, jako siła okupacyjna, musi chronić palestyńską ludność cywilną na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Osoby odpowiedzialne za przemoc również muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności”.

Powiedziała: „Niepowodzenie Izraela w ochronie Palestyńczyków i ściganiu żydowskich osadników stworzyło sytuację niemal całkowitej bezkarności, ponieważ przemoc osiągnęła bezprecedensowy poziom.

Podważa to bezpieczeństwo na Zachodnim Brzegu Jordanu i w regionie oraz zagraża perspektywom trwałego pokoju.”

Zauważyła, że z zadowoleniem przyjęła oświadczenie rządu izraelskiego w tej sprawie z 9 listopada 2023 roku, w którym wskazano, że zostaną podjęte środki przeciwko sprawcom przemocy, ale obecnie należy podjąć proaktywne kroki, aby zapewnić skuteczną i natychmiastową ochronę społeczności palestyńskich.

Słowa są ważne, ale teraz trzeba je przełożyć na czyny”.

15-12-2023

Nidal Hamad

@al-safsaf.com