Polski - Słowiański

„USA, Izrael i Arabia Saudyjska zmówiły się przeciwko Iranowi”

Prokurator generalny Iranu Mohammad Jafar Montazeri poinformował o zmowie USA, Izraela i Arabii Saudyjskiej mającej na celu wywołanie zamieszek w tym kraju – poinformowała agencja IRNA.

ak dodał, głównym autorem planu i twórcą grupy, która miała wywołać zamieszki w Iranie, był Michael D’Andrea – były szef oddziału CIA do walki z terroryzmem.

„Utworzono specjalną grupę, która miała wywołać zamieszki w Iranie. Należały do niej USA, Izrael i Arabia Saudyjska. Kierował nią Michael D’Andrea i jeden z oficerów związany z izraelskim wywiadem zagranicznym Mosadem. Wszystkie wydatki opłacała Arabia Saudyjska” – powiedział irański prokurator generalny.

Montazeri wyjaśnił, że plan — Doktryna o sukcesywnej konwergencji – powstawał przez kilka lat. Według jego słów pracowali nad nim również monarchiści, nacjonaliści, kilka grup o komunistycznych zapatrywaniach i radyklane ugrupowanie lewicowe Organizacja Bojowników Ludowych Iranu.

Jak powiedział, powstały dwie komórki w irackim mieście Irbil i w Afganistanie, aby zaangażować w protesty Państwo Islamskie.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201801047053503-sputnik-usa-arabia-saudyjska-iran-izrael-zamieszki/