Walid Daqa

Przeżył trzydziesci siedem latach w piekielnej syjonistycznej niewoli. Do końca odbycia “kary” pozostały mu 3 miesiące.

Izraelskie władze okupacyjnej nagle ogłosiły że palestyński więzień,  jeden z liderów ruchu oporu i pisarz Walid Daqa choruje na białaczkę. Jego stan jest ciężki, dlatego przewieziono go do izraelskiego szpitala.

Ta wiadomość bardzo mnie dzisiaj zasmuciła i zraniła.

Czy to przypadek, że większość palestyńskich więźniów politycznych w izraelskich więzieniach zaczyna chorować na raka i inne śmiertelne choroby?.

تحتوي هذه الصورة على سمة alt فارغة؛ اسم الملف هو بعد-سبعة-وثلاثين-عاماً-في-الأسر-ولم-يتبقَ-على-حريته-سوى-ثلاثة-أشهر-...-الإعلان-عن-إصابة-الأسير-وليد-دقة-بمرض-سرطان-الدم-696x1024.jpg

Mudżahid al-Najjar

Matka palestyńskiego bojownika, bohatera i młodego męczennika Mudżahida al-Najjara oświadczyła: ,, Mój syn powiedział mi: „Nie chcę wracać do więzienia ani być poniżany”.

Mujahid al-Najjar zginął dziś 7 grudnia 2022 roku w ataku na posterunek izraelskiej armii niedaleko Ramallah.

https://www.facebook.com/100044926821131/videos/505949151600915

Okupowana Jerozolima – Środa  7-12- 2022.

Izraelscy żołnierze aresztowali dwóch chłopców z dzielnicy Ain Al-Lawza, w mieście Silwan niedaleko okupowanej Jerozolimy. Według lokalnych palestyńskich źródeł ich tożsamość nie jest jeszcze znana.

Warto zauważyć, że liczba dzieci osadzonych w syjonistycznych więzieniach wynosi około 160

osób. Są one  rozmieszczone w więzieniach: Ofer, Damon i Megiddo.

Palestyńskie dzieci i nastolatki, które przetrzymywanw są w izraelskich  więzieniach, cierpią z powodu okrutnych i nieludzkich warunków, które nie spełniają minimalnych międzynarodowych standardów praw dziecka i praw więźniów.

Palestyńscy młodociani więźniowie ciągle narzekają na brak żywności i jej złą jakośc, brak higieny, insekty, przeludnienie, areszt w pomieszczeniach, które nie mają odpowiedniej wentylacji i oświetlenia, zaniedbania medyczne, brak opieki zdrowotnej, brak odzieży, odmawianie wizyt rodzinnych, słowne wyzwiska, bicie, izolowanie, niespodziewane kontrole cel i oddziałów w nocy przez izraelskich strażników, oraz wyrzucanie więźniów z cel na wiele godzin pod pretekstem kontroli.

al-safsaf

Nidal Hamad

7-12-2022