Wiadomości z Palestyny 4 i 5-9-2023

Aied Abu Harb (21 l) został zamordowany przez ,,izraelską” armię okupacyjną w obozie Nour Shams w Tulkarem:

Tulkarem, 05.09.2023 – Źródła palestyńskie podały, że Palestyńczyk, Aied Abu Harb (21 l) został zamordowny przez ,,izraelską” armię okupacyjną w obozie Nour Shams w Tulkarem.

Dzisiaj, we wtorek 5-09-2023 osadnicy żydowscy osadnicy zaatakowali muzułmańskie meczety w wiosce Awarta, na południowy wschód od Nablusu.

Odprawiali żydowskie rytuały religijne w miejscu muzułmańskim i byli strzeżeni przez izraelską syjonistyczną armię okupacyjną. Akt ten jest uważany za profanację i agresję wobec świętych i religijnych miejsc Islamu.

09.05.2023: Dzisiaj grupa izraelskich osadników żydowskich, dowodzona przez ekstremistycznego żydowskiego terrorystę i syjonistę Yehudę Glika, zaatakowała meczet Al-Aksa.

Poniedziałek 4-9-2023, wiadomości z okupowanej Palestynie:

Buldożery ,,izraelskiej” syjonistycznej armii okupacyjnej burzą dom w budowie we wsi Toura, na zachód od Jenin.

Warto zauważyć, że ,,izraelskie” władze okupacyjne powiadomiły o przygotowaniu do rozbiórki 13 palestyńskich domów we wsi.

Syjonistyczni okupanci aresztują Palestyńczyka z Al-Khader:

Betlejem 4.09.2023 – Dzisiaj, w poniedziałek, ,,izraelscy” komandosi przebrani w cywilne ubrania aresztowały młodego Palestyńczyka z miasta Al-Khader, na południe od Betlejem.

Dzisiaj, w poniedziałek, ,,izraelska” armia okupacyjna aresztował dwóch młodych Palestyńczyków z obozu dla uchodźców Askar Al-Jadeed, na wschód od Nablusu.

Dzisiaj, w poniedziałek, ,,izraelska” armia okupacyjna zaatakował palestyńskich obywateli miasta Al-Eizariya, na południowy wschód od okupowanej Jerozolimy. I aresztował dwóch młodych Palestyńczyków.

Izraelscy okupanci przejmują siłą traktor rolniczy w Masafer Yatta.

Hebron 4 września 2023 – Dziś, w poniedziałek, ,,izraelska” armia okupacyjna zajęła traktor rolniczy na obszarze al-Khous, w Masafer Yatta, na południe od Hebronu. Ciągnik należał do palestyńskiego rolnika Muhammada Jabera al-Nawaja’a i ten używał go do orania rodzinnych pól w okolicy.

++

Podduszenia gazem łzawiącym wśród Palestyńczyków podczas starć w Beit Ummar

Hebron, 4 września 2023 – Dzisiaj, w poniedziałek, dziesiątki obywateli zostało podduszonych gazem łzawiącym przez ,,izraelskich” żołnierzy.

,,Izraelscy” żołnierze zaatakowali domy palestyńskich obywateli w mieście Beit Ummar na północ od Hebronu, używając kanistrów z gazem łzawiącym.

Stacjonujący przy wjeździe do miasta syjonistyczni ,,izraelscy” żołnierze okupacyjni uniemożliwiali przejazd pogrzebu palestyńskiego obywatela na miejski cmentarz, a w stronę żałobników i domów obywateli strzelali granatami ogłuszającymi, gazem łzawiącym i kulami gumowymi, powodując rany i podduszenie.

@al-safsaf.com

Nidal Hamad

4-09-2023