Polski - Słowiańskiالأرشيف

wiadomości ze Strefy Gazy, najświeższe wiadomości, aktualne

7 10 2023

Źródła palestyńskie w Gazie: „Krótki czas temu ,,izraelski” samolot wojskowy zbombardował i zniszczył dom palestyńskiej rodziny Barhoumów w mieście Rafah”.

Kalendarium 8-10-2023

Kalendarium najnowszych wiadomości ze Strefy Gazy, najświeższe wiadomości, aktualne 2-2:

05:43 Izraelski nalot wycelował w siedzibę Narodowego Banku Islamskiego w dzielnicy Rimal w Gazie

04:58 Izraelskie bombardowania celują w łodzie rybackie w porcie w Gazie

04:24 Izraelski nalot wycelował w dom rodziny Abu Shaaban w pobliżu Al-Saraya w mieście Gaza

04:17 Okupacyjny samolot zbombardował dom Abu Hani Al-Assara w obozie 5 w Nuseirat w środkowej Strefie Gazy.

04:15 w Gazie: 370 obywateli zginęło, a 2200 innych zostało rannych z powodu różnych obrażeń.

04:08 Samolot okupacyjny dokonał nalotu na cel w obozie Nuseirat, blok 5

04:06 W wyniku ciągłych ataków na Beit Hanoun w północnej Strefie Gazy ranna osoba została przeniesiona do indonezyjskiego szpitala.

04:05 Samoloty bojowe wycelowały w dom i ląd przy ulicy Jaffa w mieście Gaza

3:53 Rzecznik armii izraelskiej: Obecnie przeprowadzamy intensywne ataki powietrzne na Strefę Gazy przy użyciu dziesiątek myśliwców.

3:21 W międzyczasie samoloty okupacyjne przeprowadziły serię brutalnych i intensywnych nalotów na miasto Beit Hanoun w północnej Strefie Gazy.

02:22 Okupacyjny samolot niedawno zniszczył dom rodziny Barhoumów w Rafah

02:14 – 9 ofiar, w tym dzieci, zostało odzyskanych z pod gruzami, po izraelskim zamachu bombowym, którego celem był dom rodziny Al-Zaanin w północnej Gazie.

01:42 Izraelski nalot atakuje dom w Rafah i wstępne doniesienia o męczennikach i rannych

01:25 Izraelski nalot wycelował w dom rodziny Al-Wadiya w obszarze Al-Sha’af w dzielnicy Al-Shuja’iya

01:24 Wybuch na południe od Rafah, w pobliżu granicy z Egiptem

12:43 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Gazy: Okupacyjny samolot wycelował w zamieszkały dom rodziny „Al-Zaanin” w Izbet Beit Hanoun, na północ od Strefy Gazy, a pod gruzami byli ranni.

12:37 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Gazy: Izraelski samolot okupacyjny zniszczył dwa domy rodzin „Kallab” w dzielnicy Al-Zaytoun i „Al-Nabahin” w obozie Bureij, pozostawiając wielu męczenników i rannych.

12:30 Jeden męczennik i szereg rannych w izraelskim zamachu bombowym, którego celem był dom w pobliżu meczetu Abdullaha Azzama w Ezbet Beit Hanoun.

12:16 Izraelski nalot wycelował w dom rodziny Al-Nabahin, na wschód od obozu Al-Bureij

12:11 Izraelskie naloty biorą na cel ulicę w pobliżu stacji Al-Barawi w Beit Lahia za miastem Szejk Zayed.

11:52 Izraelski nalot na dom rodziny Musa przy ulicy Abu Arif w Deir al-Balah

10:50 Okupacyjne samoloty bojowe wycelowały w dom rodziny Abu Jazar w dzielnicy Al-Geneina w Rafah, na południe od Strefy Gazy.

10:30 Izraelski nalot wycelował w dom w pobliżu szkoły Al-Fakhoura w Dżabalii w północnej Strefie Gazy

10:25 Rzecznik armii okupacyjnej: Starcia w „Kfar Azza” oraz akcje poszukiwawczo-ewakuacyjne w pozostałych miastach.


01:42 ,,Izraelski”  nalot na dom w Rafah i wstępne doniesienia o męczennikach i rannych

01:25 ,,Izraelski” nalot zniszczył dom rodziny Al-Wadiya w obszarze Al-Sha’af w dzielnicy Al-Shuja’iya

12:43 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Gazy: ,,Izraelski” samolot zniszczył zamieszkały dom rodziny „Al-Zaanin” w Izbet Beit Hanoun, na północ od Strefy Gazy Pod gruzami są ranni.

12:37 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Gazy: ,,Izraelski” samolot zniszczył dwa domy rodzin „Kallab” w dzielnicy Al-Zaytoun i „Al-Nabahin” w obozie Bureij, pozostawiając wielu. Jest wielu zabitych męczenników i rannych.

12:30 Jeden męczennik i szereg rannych w ,,izraelskim”  nalocie bombowym, którego celem był dom w pobliżu meczetu Abdullaha Azzama w Ezbet Beit Hanoun.

12:16 ,,Izraelski” samolot zniszczył  dom rodziny Al-Nabahin, na wschód od obozu Al-Bureij

11:52 ,,Izraelski” samolot zniszczył  dom rodziny Musa przy ulicy Abu Arif w Deir al-Balah

10:50  ,,Izraelskie” samoloty bojowe zniszczyły dom rodziny Abu Jazar w dzielnicy Al-Geneina w Rafah, na południe od Strefy Gazy.

10:30 ,,Izraelski” samolot  nalot zniszczył dom w pobliżu szkoły Al-Fakhoura w Dżabalii w północnej Strefie Gazy

10:17 ,,Izraelski” atak bombowy na ośrodek Chalets Resort and Lounge na plaży w prowincji Gaza.

@al-safsaf.com

Nidal Hamad

8-10-2023

Niedziela 8 października 2023:

Naloty ,,izraelskie” ostrzał artyleryjski  Strefy Gazy, w szczególności Beit Lahia, wymierzony w domy rodzin palestyńskich. Doszło do zniszczenia domów pewnej rodziny, w wyniku czego zginęło 19 członków tej samej rodziny. To samo przestępstwo popełniono w dzielnicy Al-Zaytoun w mieście Gaza, gdzie celem był dom palestyński i wszyscy w nim zginęli.

W niedzielę o świcie w Beit Hanoun 14 cywilów z jednej rodziny zginęło w wyniku ,,izraelskiego” ataku na dwa palestyńskie domy.

To zbrodnie wojenne popełnione przez ,,Izrael” dzisiaj i popełnione w ciągu 75 lat okupacji Palestyny. Amerykańskie i europejskie media są stronnicze i popierają  ,,Izraela” w każdym stopniu.

Ponad dwa tysiące palestyńskich ofiar, męczenników zabitych i rannych wczoraj, w sobotę 10 lipca 2023 roku , w Gazie i żadnej reakcje ani współczucia w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

8-10-2023

Niedziela 8 październik -2023 – Wiadomość z ostatniej chwili:

Biuro ds. mediów rządowych w Gazie: Rząd ,,Izraela” odciął dostawy wody do niektórych obszarów Gazy.

Źródła ,,izraelskie”: „Zmierzamy w stronę wojny, która będzie trwała wiele tygodni”. Liczba zabitych od wczoraj syjonistycznych żołnierzy, osadników i personelu wojskowego wzrosła do ponad 400 zabitych i setek osób zaginionych i wziętych do niewoli.

Palestyńscy bojownicy ruchu oporu zaatakowali niedawno żydowską  kolonię na okupowanym palestyńskim Negewie. Dochodzi tam do ostrych starć z ,,izraelską” armią okupacyjną i uzbrojonymi bojówkami żydowskich osadników.

,,izraelskie” myśliwce bojowe dokonały nalotu na dom palestyńskiej rodziny w mieście Rafah, na południe od Gazy. Są zabici i ranni.

,,Izraelskie” myśliwce bojowe dokonały także nalotu na dom palestyńskiej rodziny w mieście Beit Hanon, zabijając kilka osób z rodzinnej Alzaaneen.

Dzisiaj, w niedzielę, 8 października 2023 roku., armia ,,izraelska* zezwoliła na publikację nazwisk 44 zabitych oficerów,  i żołnierzy syjonistycznej armii okupacyjnej, którzy zginęli od kul palestyńskich członków ruchu oporu podczas walk w Strefie Gazy.

8-10-2023

Nidal Hamad

Amerykańscy handlarze krwią i brutalni syjoniści tacy jak były prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump.

Trump powiedział: To, co wydarzyło się w „Izraelu”, było wynikiem przekonania, że ​​jesteśmy słabi

Były prezydent USA Donald Trump potwierdza, że ​​to, co wydarzyło się w „Izraelu”, wynika z przekonania, że ​​jesteśmy słabi i mamy słabego przywódcę.

On powiedzial to dla ,,Izraela” i Żydów, a jednocześnie atakuje obecnego prezydenta USA, Joe Bidena, który z kolei jasno oświadczył, że jest “syjonistą i jest zaangażowany w obronę ,Izraela”.

 Być może Stany Zjednoczone będą bronić ,,Izraela” do ostatniego amerykańskiego obywatela lub do ostatniego zachodniego sojusznika.

W wyniku trwającego dzisiaj, 7 lipca 2023 r., bombardowania Strefy Gazy zginęło 232 Palestyńczyków.

Hebron, 10 lipca 2023 r. – Dziesiątki dzieci w Gazie zginęło dziś od kul, rakiet i bomb armii ,,izraelskiej”:

Rayan Muhammad, Abu Odeh z Beit Hanoun,

Bilal Al-Farra z Khan Yunis,

Muhammad Al-Najjar z Khan Yunis,

Hazem Abu Musabz Gaza

Anas Mahdi Fayyad z, Beit Hanoun

 Muhammad z Gaza

Salah Majid Labad z Gaza.

To tylko niektóre z ofiar

Wszyscy zabici, ranni i ,,izraelscy” żołnierze schwytani w pobliżu płotu koło  Gazy pochodzą ze znanej Brygady Golani, którą Izrael zawsze się chwali.

Jest to elitarna brygada elity ,,izraelskiej” armii okupacyjnej. Palestyńskie siły oporu przejęły kontrolę nad tą brygadą, jej wyposażeniem, czołgami typu Merkva, oraz całą broniąi w ciągu zaledwie sześciu minut.

To chwalebny dzień dla oporu narodu palestyńskiego, ponieważ jest to dzień pokonania strachu przed okupantem.

Administracja amerykańska jest zaangażowana w ochronę ,,Izraela” i wspieranie go, oraz jest przeciwko Palestyńczykom. Mówi o pomocy dla ,,Izraela” o wartości 8 miliardów dolarów.

Syjonistyczne ,,izraelskie” samoloty wojskowe  zniszczyły 12-piętrowy cywilny wieżowiec mieszkalny na zachód od miasta Gaza

 Gaza, 10.07.2023 – W sobotni wieczór syjonistyczno-żydowskie samoloty okupacyjne zniszczyły palestyńską palestyński wieżowiec mieszkalny w dzielnicy Al-Rimal, na zachód od miasta Gaza.

W ten sposób ,,Izrael” mści się na ofiarach palestyńskich.

,,Izraelskie” samoloty zbombardowały wieżowiec sześcioma rakietami, pozbawiając ich dachu nad głową jego mieszkańców.

Palestyńskie dziecko z Qalqilya, Ahmed Abdel Nasser Rabi (13 lat) otrzymało14 ran postrzałowych podczas konfrontacji z ,,izraelskimi” żołnierzami  przy północnym wejściu do Al-Bireh.

Ponadto 13 palestyńskich obywateli zostało rannych od ostrych kul w starciach z syjonistyczną ,,izraelską” armią okupacyjną w mieście Hebron.

W sobotni wieczór w mieście Beit Furik, na wschód od Nablusu, doszło do konfrontacji między młodzieżą palestyńską a ,,izraelską ”  armią okupacyjną, a nastolatek  Hamdan Muhammad Hanani (14 lat) został aresztowany.

Syjonistyczni ,,izraelscy” żołnierze szturmują hotel i zmuszają obywateli Palestyny ​​do zamykania sklepów.

,,Izraelscy” żołnierze uniemożliwili przejazd dwóm palestyńskim ambulansom przez punkt kontrolny Sarra na zachód od Nablusu

,,Izraelscy” żołnierze  szturmują także dzielnicę Satfa Marhaba w Al-Bireh, oraz zamknęli wschodnie wejścia do Al-Laban, na południe od Nablusu.

Nidal Hamad

Al-safsaf.com

7/8-10-2023