Z namiotu do rewolucji

Nidal Hamad:

 W tych namiotach w obozach palestyńskich uchodźców w krajach arabskich sąsiadujących z Palestyną, żyliśmy między życiem a śmiercią, codziennie ze skorpionami i wężami. Doświadczaliśmy ataków i bombardowań izraelskiej armii okupacyjnej. Mimo tych trudnych warunków nigdy się nie załamaliśmy i zawsze wierzyliśmy w konieczność jej wyzwolenia Palestyny.

 Z tych namiotów w obozach w ekstremalnym mrozie zimą i bardzo wysokiej temperaturze latem wystartował palestyński ruch oporu przeciwko izraelskiej okupacji.

Dzieci, które urodziły się w obozie, dorastały, dorastały w namiotach, w których się uczyły, zawierały małżeństwa i wychowywały swoje dzieci, ogłosiły rewolucję przeciwko izraelskiej okupacji, represjom i syjonistycznemu terroryzmowi.

Te palestyńskie dzieci dorastały w namiotach w obozach dla uchodźców, z dala rodzinnych miast i wsi. Z dala od okupowanej Ojczyzny.

W namiotach wyrosło tysiące palestyńskich pisarzy, poetów, aktorów, dziennikarzy, przywódców politycznych, związkowców i partyzantów.

Jestem dumny, że byłem i nadal jestem jednym z tych obozowych uchodźców, intelektualistów i bojowników ruchu palestyńskiego ruchu oporu..

Swój obóz dla uchodźców uważam za stację na drodze powrotnej do wyzwolenia całej Palestyny.

Nidal Hamad

al-safsaf.com

10-10-2022