Polski - Słowiańskiالأخبارالأرشيف

Zbrodni Izraela, morderstwa i tortury w okupowanej Palestynie

Zbrodnie Izraela w okupowanej Palestynie trwają od 1948 roku do dziś.

Morderstwa i tortury są dokonywane na mężczyznach, kobietach i dzieciach, oraz na palestyńskich więźniach w Gazie i na Zachodnim Brzegu.

Izraelskie represje wzrosły w ostatnim okresie.

Rząd Izraela dał prawo armii i służbie bezpieczeństwa Shin Bet, do strzelania bez uzasadnienia.

Syjonistyczna okupacja przeprowadziła spowodowała dziesiątki morderstw demonstrantach podczas pokojowych marszów w Strefie Gazy.

Zbrodni dokonują także osadnicy żydowscy w Hebronie i 19-letni Fadi Aloun został bez powodu zastrzelony w dzielnicy Masarra, w Starym Mieście w Jerozolimie.

Taki samo los spotkał 23-letnią Diaa Abdel Halim al-Talahmeh z wioski Kharsa, na południe od Hebronu, na Zachodnim Brzegu, ta młoda Palestynka została zastrzelona 22 września 2015 roku.
Izraelscy żołnierze zostawili ją ciężko ranną na ulicy. Diaa Abdel Halim al-Talahmeh zmarł po czterech godzinach.

W wiosce Douma (na południe od Nablusu)
Osadnicy żydowscy na zachodnim brzeg spalili palestyński dom, co doprowadziło do śmierci niemowlęcia Ali Dawabshy, jego ojca i matki.

18-lewtni Hadeel Al-Hashlamoun została z zimną krwią zastrzelona przez izraelskiego żołnierza w mieście Hebron w dniu 22 września 2015 roku.

Taki sam los Muhammada Abu Khudaira z dzielnicy Shuafat w Jerozolimie. Ten młody chłopak został porwany, torturowany spalony żywcem przez żydowskich osadników 2 lipca 2014 roku. Jego ciało znaleziono w lesie Deir Yassin.

Izraelskie siły okupacyjne popełniają indywidualne i zbiorowe zbrodnie przeciwko Palestyńczykom
52-letni Palestyńczyk Falah Abu Maria został zastrzelony w swoim domu w dzielnicy Beit Ummar w Hebronie. Jego syn Muhammad (21 lat) został postrzelony w stopę 23 lipca 2015 roku.

32-letni Moataz Hijazi został postrzelony przez izraelskich żołnierzy w swoim domu w dzielnicy Al-Thawri w Silwan, w dniu 30 października 2014 roku. Izraelscy żolnierze nie udzielili mu pomocy lekarskie, w wyniku czego ten człowiek zmarł.

19 grudnia 2013 roku armia izraelska podczas aresztowania zamordowała 21-letniego Nafeha Jamila Al Saadiego i jego kuzyna w Jenin.

Tej samej nocy w Qalqilila zginął 24-letni Saleh Yassin.

17 września 2013 rok został ranny, aresztowany a następnie zamordowany w tajemniczych okolicznościach 22-letni Islam Hossam Saeed Al-Toubasi. Izraelczycy zaatakowali jego dom w obozie Jenin na Zachodnim Brzegu.

Izraelskie Siły Specjalne (w cywilnych ubraniach) zamordowali w Qalandia trzech Palestynczyków: Jahjoha, al-Abda i Aslana Jihada, w dniu 26 sierpnia 2013 roku.

Dyrektor Centrum do spraw Studiów Izraelskich, dr Raafat Hamdouna powiedział: ,,Izraelska armia i siły specjalne mordują palestyńskich więźniów. taki los spotkał Al-Ashqara, Al-Shawy i Al-Samoudi.

12 kwietnia 1984 roku izraelska armia miała dokonać wymiany je jeńców. Podczas tego zdarzenia Izraelczycy niespodziewanie zaczęli strzelać. Zginął Jamala Qablana (18 lat) z wioski Abasan i Muhammad Abu Baraka (18 lat) z Bani Suhaila. Pozostałych dwóch Palestyńczyków (Subhi Abu Jamea, 18 lat z z ,Bani Suhaila i Majdi Abu Jamea, 18 lat, z Bani Suhaila) aresztowano i zamordowano w tym samym miejsca po straszliwych torturach.

Źródła > Centrum do spraw Studiów Izraelskich

Tłumaczenia Nidal Hamad i Al-safsaf.com

Kontrola i przegląd językowy Grzegorz J Gniady

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wideo – video

 

https://www.facebook.com/palplusarabi/videos/212901939834643/