Polski - Słowiańskiالأرشيف

Zbrodnia i kara: Anwar Al-Jundi i jego koledzy – męczennicy.

Nidal Hamad

W Strefie Gazy, która jest oblężona od 17 lat i ie od 7 października 2024 r. ulega zagładzie.
Mówi się o zbrodniach „Izraela”, w tym o morderstwie naszego przyjaciela i kolegi, inżyniera Anwara Al-Jundy i pracowników, którzy z nim byli, przy naprawie wodociągów i zbiorników w garażu w budynku miejskim.

Źródła w gminie podały dzisiaj, w poniedziałek, 24 czerwca 2024 r., palestyńskim i arabskim mediom, że „izraelska” armia okupacyjna wycelowała w ubiegły piątek rano w pracowników miejskich pracujących przy obsłudze studni i zbiorników na wodę w gminie Gaza, co doprowadziło do zabicie pięciu z nich, a mianowicie: inżyniera Anwara Subhi Al-Jundy (54 l.) – członka Komitetu Nadzwyczajnego w Gazie, Zahera Hamdiego Al-Haddada (41 l.), Sharifa Omara Al-Jundi (33 l.). ), Ibrahima Zuhair Abu Khatera (32 lata) i Ahmeda Ismaila Al-Helu (24 lata).

Ci ludzie służący narodowi Palestyny ​​pracowali pod ostrzałem i w skrajnym niebezpieczeństwie, aby zapewnić ludności cywilnej dostęp do wody.
Kiedy byli celem, spełniali swój humanitarny, zawodowy i patriotyczny obowiązek w pracy społecznej i zawodowej na rzecz narodu i kraju, w służbie obywatelom, w zapewnianiu wody pitnej, pomimo bardzo ograniczonych możliwości i wysokiego ryzyka.

Niebezpieczeństwo załamania się systemu usług w Gazie w wyniku wojny, oraz intensywnego i niszczycielskiego bombardowania zmobilizowało każdego Palestyńczyka, każdą osobę zdolną do pomocy, pracy i dawania wody dla głodnych i spragnionych osób. Po ataku poszli także pomoc i szukali ciał i szczątków męczenników pod gruzami garażu, w tym miejscu, gdzie zakończyła się życiowa podróż Anwara Al-Jundy i gdzie ten przeżył ostatnie chwile swojego życia.

W przypadku ofiar, w tym Anwara Al-Jundy, brak wody spowodowałby więcej ofiar.
Dlatego nasz przyjaciel i kolega z lat studenckich w Polsce, inżynier Anwar Al-Jundy, a wraz z nim prawdziwi bohaterowie nalegali na naprawę tego, co zepsuło..
Nalegali na zapewnienie wody spragnionej ludności.
Anwar Al-Jundy nie pogodził się z myślą o zaprzestaniu podstawowych usług, takich jak woda, kanalizacja i wywóz śmieci, ponieważ stanowiłoby to realne, poważne zagrożenie dla życia ludzi. Poszedł więc naprawić usterki, która kosztowała życie jego i tych, którzy z nim byli.
Zostało to potwierdzone przez źródło w Euro-Śródziemnomorskim Obserwatorium Praw Człowieka, które oznajmiło mediom: „Atak na pracowników gminy Gaza nastąpił pomimo wcześniejszej koordynacji z izraelską armią okupacyjną w sprawie podjęcia pracy i uzyskania wcześniejszej zgody na nazwiska pracowników, którzy tam pracują”
To oczywiście wskazuje, że zbrodnię popełniono z premedytacją i z zamiarem zabicia inżyniera Anwara Al-Jundy, oraz osób, które wraz z nim naprawiały sieć wodociągową.
Czy zbrodnia pozostanie bezkarna tak jak dotychczas?

24 czerwca 2024
@al-safsaf.com
@nidalhamad