Polski - Słowiańskiالأرشيف

17 kwietnia Dzień Palestyńskiego Jeńca

Brutalność syjonistycznego strażnika więziennego.

Syjonistyczny żydowski oficer, żołnierz, policjant, strażnik graniczny lub strażnik więzienny zamienić się może w żołnierza nazistowskiego, członka faszystowskiej milicji lub agenta Gestapo z syjonistycznego Szabaku, Szin Betu lub Mossadu. Postrzega palestyńską ofiarę jako swoją ulubioną ofiarę do praktykowania wszelkiego rodzaju syjonistycznego terroryzmu, w otoczeniu którego wychowywał się od urodzenia aż do dotarcia do syjonistycznej armii okupacyjnej, policji lub bojowe syjonistycznych osadników żydowskich.

Dziś w środę 17 kwietnia 2024 jest Dzień Palestyńskiego Jeńca, więc mówiąc o palestyńskich więźniach przebywających w izraelskich więzieniach, musimy zwrócić uwagę na fakt, że istnieją tysiące Palestyńczyków porwanych ze Strefy Gazy. Zostali porwani przez syjonistyczną żydowską armię terrorystyczną podczas siedmiu miesięcy ludobójstwa w Gazie. Ich los jest nieznany. Słyszałam od znajomej, że Palestynka z Gazy mieszkająca na Zachodnim Brzegu Jordanu i pracująca dla Autonomii Palestyńskiej wracała z pracy, kiedy izraelscy żołnierze zatrzymali ją na  punkcie  kontrolnym, aresztowali i umieścili w klatce z dwiema zatrzymanymi dziewczynami pochodzącymi z Strefa Gazy. Oznacza to, że kobiety i mężczyźni zatrzymani w Strefie Gazy są traktowani jak zwierzęta.

Organizacje humanitarne i praw człowieka twierdzą, że więźniowie w Gazie żyją w gorzkiej rzeczywistości w okupacyjnych więzieniach, gdzie są poddawani surowemu traktowaniu, ciągłemu łamaniu ich podstawowych praw, zaniedbaniom medycznym, torturom i przetrzymywaniu administracyjnemu , oraz jego przedłużaniu aresztu bez postawienia zarzutów i procesu. Chorzy więźniowie umierają z powodu uporczywych zaniedbań medycznych.

Od 7 października 2023 r. do dzisiaj 16 Palestyńczyków zmarło w syjonistycznych więzieniach. Cierpienie chorych więźniów jest trudne i gorzkie i kosztuje ich życie. „Izrael” nadal przetrzymuje ciała więźniów, którzy zginęli w więzieniach. Są ich setki na cmentarzach i kostnicach. Można powiedzieć, że wszystko, co robi Izrael, można uznać za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości.

Najnowsze statystyki dotyczące palestyńskich instytucji więziennych  wskazują, że w więzieniach przebywa około 10 tysięcy palestyńskich więźniów: kobiet, mężczyzn i dzieci, w tym tysiące porwanych cywilów ze Strefy Gazy i tysiące cywilów z Zachodniego Brzegu Jordanu. Są także setki więźniów palestyńskich, którzy przesiedzieli w więzieniach syjonistycznych od 20 do 50 lat a także setki dzieci i kobiet.

14.04.2024