Abu Ali Mustafa (1938 – 2001)

Abu Ali Mustafa (1938 – 2001)

Sekretarz Generalny Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny, Członek Komitetu Wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny, został zamordowany przez izraelski siły wojskowy okupacyjne, w swoim biurze w mieście Ramallah na Zachodnim Brzegu, w dniu 27 sierpnia 2001 roku.

Działał na polu politycznym i na polu walki zbrojnej. Zawsze powtarzał, że jedynym sposobem na wyzwolenie całej palestyńskiej ziemi jest opór we wszystkich jego formach.

Narodziny i wychowanie

Abu Ali Mustafa Al-Zubri, urodził się w mieście (Araba), dystrykcie (Jenin) w Palestynie w 1938 roku.

Edukacja

Abu Ali Mustafa otrzymał podstawową edukację w Jeninie, a następnie wziął udział w kursach wojskowych i szkoleniowych w bazie wojskowej Inshas w Egipcie w 1965 roku.

Jest oczywiste, że izraelski rząd i armia nie wzięły pod uwagę tego, że Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny, pomimo swojej słabości jest nadal silną i skuteczną organizacją, posiadającym przywództwo, kadry i solidną bazą.

Ta baza, która zjednoczyła się, zażądała od przywódców bolesnej i zdecydowanej odpowiedzi, w odwecie za zamordowanie Abu Alego Mustafy.

Grupa partyzantów z Frontu Ludowego dokonała zamachu na syjonistycznego ministra i zbrodniarza Zeeviego.

Ze’evi był jednym z najbliższych współpracowników izraelskiego generała, premiera i zbrodniarza Ariela Sharona, odpowiedzialnego za dziesiątki masakr na ludności palestyńskiej, w tym za masakrę w Sabra i Shatila w Bejrucie w wrześniu 1982 roku.

Ze’evi to także jeden z najważniejszych symboli międzynarodowego terroryzmu syjonistycznego. Został zamordowany przez LFWP w hotelu w Jerozolimie, gdzie przyjmowane są oficjalne osobistości, i goście izraelskiego rządu.

Po zabójstwie Zeeviego, LFWP, potwierdził, że na izraelski terror Palestyńczycy mają reagować zbrojnie.

Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny to grupa narodowo-rewolucyjna. Wśród jego wielkich przywódców są: dr George Habash, dr Wadih Haddad, wielki pisarz Ghassan Kanafani, przywódca partyzancki Guevara Gaza, Abu Maher al-Yamani, Laila Khalid, Shadya Abou Ghazala, Maha Nasar, Khaleda Jarrar, Abu Ali Mustafa, Maher Alyamani oraz setki innych.

Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny, zabijając Ze’eviego, udowodnił, że Palestyńczycy nie pozwolą na izraelski terroryzm, zwłaszcza w czasach, gdy Autonomia Palestyńska i Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP) zrezygnowały z działań zbrojnych.

Znowu znaczenia nabrało stare hasło. LFWP: ,,za wrogiem wszędzie”.

Dziś powiem wam to, co zmarły przywódca, dr George Habash (były przywódcą LFWP), kiedyś powiedział w 1974 roku:, „Kto już zmęczył się walka, niech idzie odpocząć.”

Naród palestyński nadal jest w stanie walczyć, a jego wielki opór zostanie nagrodzony.

W naszym kraju nie będą już grali roli tych, którzy ogłosili kapitulację podpisując porozumienie z Izraelem w Oslo.

Nidal Hamad

27-08-2020