CF Barcelona odwołała towarzyski mecz w okupowanej Jerozolimy

CF Barcelona odwołała towarzyski mecz przeciwko rasistowskiemu i syjonistycznemu klubowi Beitar z okupowanej Jerozolimy.

Jest to posunięcie, na które wszyscy zwolennicy narodu palestyńskiego w Hiszpanii, Europie i na świecie czekali od dawna.

Kataloński klub CF Barcelona postanowił wycofać się z rozgrywania meczu w okupowanej Jerozolimie przeciwko faszystowskiemu i syjonistycznemu klubowi Beitar, który jest znany z rasizmu, nienawiści i wrogości wobec Palestyńczyków, oraz z poparcia dla zbrodni żydowskich osadników i izraelskiej armii okupacyjnej.

Decyzja CF Barcelona to zwycięstwo prawdy, sprawiedliwości i solidarności między narodami, oraz silny cios w twarz rasizmu, faszyzmu i syjonizmu. Jest to dowód na to, że CF Barcelona wyciągnęła wnioski z wcześniejszych błędów, które popełniła. Wcześniej działacze i gracze CF Barcelona odwiedzali okupowaną Jerozolimę i Ścianę Płaczu, nosili żydowskie czapki, deklarowali poparcie dla Izraela, oraz robili sobie zdjęcia z izraelskimi premierami: Simonem Peresem i Beniaminem Netanjahu, którzy są zbrodniarzami wojennymi.

Kilka lat temu Barca zaprosił także syjonistycznego żołnierza Gilada Shalita, który był przetrzymywany przez palestyński ruch oporu w Gazie. Gilad Shalit został gościem honorowym na meczu między CF Barceloną a Realem Madryt. Rozzłościło to stowarzyszenia humanitarne, solidarnościowe i kulturalne, a także hiszpańskie, europejskie i międzynarodowe organizację walczące z rasizmem, nienawiścią, syjonizmem i izraelską okupacją, które wzywają do bojkotu izraelskiego reżimu syjonistycznego.

Tego samego dnia działacze CF Barcelony, pod wielką presją krytyków w Hiszpanii, Europie i na świecie zaprosili palestyńskiego, byłego więźnia i zawodnika palestyńskiej drużyny narodowej w piłce nożnej, Muhammada Al-Sarsaka,  aby siedział na meczu obok Gilada Shalitta. Ale Sarsak odrzucił zaproszenie i uznał to za próbę włożenia kata i ofiary do jednego kosza.

Działacze FC Barcelony znów zaprosili go na mecz Barcelony z Paris Saint Germain w Lidze Mistrzów.  Muhammad al-Sarsak zaakceptował to drugie zaproszenie i uczestniczył w meczu, jako przedstawiciel sprawy palestyńskiej.

Kilka dobrych lat temu w Oslo osobiście zetknąłem się z Muhammadem Al-Sarsakiem, gdy był jeszcze małym chłopcem, który brał udział w (Norway Cup) Norweskich Letnich Mistrzostwach Świata, reprezentując jedną z palestyńskich drużyn, która wygrała turniej dla swojej grupy wiekowej. W dniu, w którym został aresztowany przez syjonistycznych okupantów, przeprowadziliśmy dla niego wiele akcji i solidarnościowych w Norwegii i Europie.

Odwołanie meczu CF Barcelona, w której gra wielka argentyńska gwiazda futbolu Lionel Messi, z izraelskim, syjonistycznym i rasistowskim klubem Beitar to bardzo słuszne i odważne stanowisko.

Które muszą przyjąć wszystkie europejskie drużyny, aby walczyć z rasizmem i nienawiścią. Syjonizm

jest, bowiem formą rasizmu.

Mało, kto wie, że, faszystowska i rasistowska drużyna Beitar należy w równym stopniu do syjonistycznych inwestorów z Izraela, jak i książąt ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy w dobie, normalizacji” stali się jej sponsorem i rzecznikiem propagandowym.

Decyzja CF Barcelony to cios dla syjonistycznych zbrodniarzy i reakcyjnych książąt ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Podsumowując: CF Barcelona wraz z Realem Madryt, Bayernem Monachium, Juventusem Turyn, Paris Saint-Germain, drużynami angielskiej Premier League i wszystkimi piłkarskimi drużynami w Europie i na świecie, musi zrozumieć, że Palestyna znajduje się pod izraelską okupacją, a ktokolwiek przyjedzie tam, aby grać z syjonistycznymi klubami, to zaakceptuj siedemdziesiąt trzy lata okupacji Palestyny, mordowania i wypędzania Palestyńczyków, sprowadzenie żydowskich osadników ze wszystkich krajów świata.

16.07.2021

Nidal Hamad