Europo, Europo, obudź się – Nidal Hamad

Po kilkudziesięciu latach życia z Europejczykami z południa, centrum i północy uważam, że zwykli i prości obywatele są wprowadzani w błąd przez polityków, rządy, i media.

Można powiedzieć, że w zależności od kraju istnieje różnica w poparcie dla Palestyny.

Na przykład odsetek ludzi popierających Palestynę jest o wiele większy w Norwegii niż w Polsce.

W Norwegii obywatele rozumieją kwestię palestyńską, a w Polsce mała część ludzi jest większość ludzi jest pro-izraelska, a większość nie ma pojęcia, o co chodzi w okupowanej Palestynie.

Dzieje się tak, mimo że Polska była częścią komunistycznego imperium, które pomagało Organizacji Wyzwolenia Palestyny w walce z izraelską okupacją.

Media w Polsce poza magazynem Le Monde Deplomatic i portalem Streik, są całkowicie pro- izraelskie i anty- palestyńskie.

Poziom świadomości i wiedzy na temat konfliktu arabsko-syjonistycznego i okupacji Palestyny ​przez tzw,,państwo Izrael” jest zróżnicowany.

Europejskie media, kontrolowane przez kapitalistów i syjonistów są wrogie światu arabskiemu i rujnują umysły Europejczyków.

Ale mimo to miliony Europejczyków, popierają wspierają słuszną walkę narodu Palestyńskiego

Mimo wszystkich przeszkód jestem optymistą, ponieważ insynuacje pro-izraelskich polityków i mediów w końcu znikną raz na zawsze.

Nidal Hamad

28-02-2022