Filmowa jesień z Krakowskim Festiwalem Filmowym online!

Zobacz podgląd wiadomości

Filmowa jesień z Krakowskim Festiwalem Filmowym online!

Rusza kolejna edycja KFF VOD – najciekawsze filmy festiwalu będą dostępne online w całej Polsce!
W oczekiwaniu na kolejną edycję festiwalu wracamy z dziełami docenionymi przez międzynarodowe jury i festiwalową publiczność w tym roku – zaprasza Barbara Orlicz-Szczypuła, dyrektorka biura programowego Festiwalu. – Pokażemy dwie poruszające historie rodzinne, dwa mocne dokumentalne komentarze rzeczywistości politycznej w Rosji i Hongkongu i przejmujący portret koreańskiego malarza odkrywającego przed synem sekrety przeszłości.

Zestawienie otwiera najlepszy film festiwalu, laureat Złotego Rogu, dokument “Dalekowschodnia golgota” (reż. Julia Sergina) nagrodzony przez międzynarodowe jury za witalność filmu i dojrzały talent młodej reżyserki. Laureat Srebrnego Rogu dla filmu o wysokich walorach artystycznych – “O mężczyźnie, który malował krople wody” (reż. Oan Kim i Brigitte Bouillot) to opowieść o wybitnym koreańskim malarzu Kimie Tschang-Yeul, który przez kilkadziesiąt lat tworzył wariacje wokół motywu wodnych kropli.

Wyróżnienia jury w konkursie dokumentalnym otrzymali Hong Kong Documentary Filmmaker za film “W potrzasku” oraz Angelo Madsen Minax za film “Długa droga do domu”.
Pierwszy z nich to odważny, wciągający film o potrzebie i granicach protestu. Listopad 2019 roku przyniósł w Hongkongu nasilenie protestów przeciwko ustawie o ekstradycji tamtejszych obywateli do Chin. Drugi dokument to wielowarstwowy, nowatorski film o rodzinnych tajemnicach i odkrywaniu historii. Czy kamera spełnia rolę rodzinnego psychoterapeuty?
Ostatni film w zestawieniu to film nagrodzony przez jury FIPRESCI (Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych) – “Dzieci wroga” (reż. Gorki Glaser-Müller).

Filmy będą dostępne na platformie KFF VOD na terenie całej Polski do 12 listopada. Jednorazowy dostęp w cenie 9 zł umożliwia oglądanie filmu przez 24h.

62. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w krakowskich kinach od 29 maja do 5 czerwca oraz online w całej Polsce w dniach od 3-12 czerwca 2022. 

Śledźcie nasze newsy na stronie oraz na portalach FacebookTwitter i Instagram.

Krakowski Festiwal Filmowy, ul. Basztowa 15/8a, 31-143 Kraków
tel./fax: +48 12 294 69 45