Gaza Mon Amour w Krakowie – Off camera 2021 – au. Nidal Hamad

Gaza Mon Amour w Krakowie – Off camera 2021

Kraków – Polska: poniedziałek, 6 września 2021 roku. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kina Niezależnego, który trwa od 3 do 12 września 2021.

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kina Niezależnego Off Kamera odbyła się projekcja filmu „Gaza Mon Amour” w reżyserii palestyńskich braci Araba i Tarzana Nasser.

Film został pokazany w minioną sobotę i zostanie ponownie pokazany w środę, o godzinie 16: 00 słynnej kino „Pod Baranami”, na Rynku Głównym, w historycznym centrum Krakowa. Będzie to ostatni pokaz filmu na festiwalu.

Dlatego też Palestyńczycy i Arabowie mieszkający w Krakowie i okolicach, oraz przyjaciele Palestyny ​​z Polski, którzy chcą go obejrzeć, powinni zarezerwować bilety już wcześniej w miejscu festiwalu na ulicy Rajskiej, małym ogródku sztuki, lub w ,,Pod Baranami).

Więcej o filmie w tym reportażu na stronie internetowej gazety Al Shorouk:

,,To, co reprezentuje „Gaza Mon amour” to prawdziwy list miłosny duetu Araba i Tarzana Nasser, pochodzących z miasta Gaza.

Ten film to być zaproszenie do miłości i potępienie wojny.

Ten film to afirmacja optymizmu i życia, oraz próba rzucenia światła na jej najważniejsze aspekty ludzkiej egzystencji, jaką jest miłość w obliczu wszystkich złych rzeczy, które dzieją się wokół nas.

Do tej pory „Gaza Munamour” zdobyła 10 międzynarodowych nagród, z których ostatnią była Nagroda Krytyków na Festiwalu Filmowym we Freiburgu, w Szwajcarii.

Film zdobył także kilka międzynarodowych nagród, w tym nagrodę dla najlepszego aktora Salima Daou na Festiwalu Filmów Arabskich w Malmö, w Szwecji, nagrodę Asian Film Support Association (NETPAC) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, nagrodę dla Najlepszego Filmu Arabskiego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze, wyróżnienie jury konkursu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze, nagrodę dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmowym w Antalyi ( Turcja), oraz dla najlepszego filmu i najlepszego scenariusza na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Valladolid ( Hiszpania).

„Gaza Monamour” została napisana i wyreżyserowana przez braci Nasser, a w filmie występują: Salim Daou, Hiam Abbas, Maysa Abdel Hadi, George Iskandar, Haitham Al-Omari i Manal Awad.

Nidal Hamad

7.09.2021. Kraków