Kathrine Jensen ny leder i Palestinakomiteen i Norge

Gratulerer Palestinakomiteen og Kathrine , jeg er glad at jeg var med dere på deres årsmøte. Tusen tak også til Annicken. Vi i Den Palestinske Forening I Norge har somarbeidet med Palkom og kommer å sterke vart somarbeid med dere. Lykke til.

Nidal Hamad – Leder Den palestinske Forening I Norge

Kathrine Jensen – ny leder av Palestinakomiteen i Norge

På Palestinakomiteens landsmøte 21. – 23. mars ble Kathrine Jensen valgt som ny leder. Kathrine Jensen, 35 år, er fra Tromsø og var aktiv i Palestinakomiteen i Bergen før hun flyttet til Oslo i 2011.

I de siste to årene har hun sittet i Arbeidsutvalget i Palestinakomiteen. Hun har spesielt jobbet med Palestinakomiteens solidaritetsprosjekt i Libanon og blant annet forberedt solidaritetsarbeidere for oppdrag i Midtøsten. Hun har også engasjert seg i boikottarbeidet som er et prioritert satsingsområde i Palestinakomiteen. Hun har studert 5 år ved Bergen arkitektskole.

Ny nestleder er Jonas Skullerud Iversen som studerer på Blindern i Oslo. Han har Master i Peace and Conflict Studies ved Universitetet i Oslo, og er aktiv i Akulbi (Samordningskomiteen for akademisk og kulturell boikott av Israel).

Øvrige medlemmer av Arbeidsutvalget: Helga Hvidsten, økonomiansvarlig Berit Aaker, organisasjonssekretær Eldbjørg Holte, styremedlem Ada Castracane, styremedlem Sverre Johnsrud, styremedlem Arne Birger Heli, styremedlem Kaspar Tjeldflaat Steudel, styremedlem Øyvind Sagedal, styremedlem Andrea Tveeikrem Strømskag, styremedlem

Fylkesrepresentanter –    her.

Kontaktperson: Kathrine Jensen E-post: kathrine@palestinakomiteen.no Mobil: 90743720

في المؤتمر ال 30 للجنة فلسطين النرويجية مع الرئيستين السابقة والجديدة.
Den Palestinske Forening I Norge i Landsmøte til palestinakomiteen – Palkom
على مدار 3 ايام متتالية استمرت اعمال المؤتمر العام ال 30 للجنة فلسطين النرويجية. بحضور ومشاركة عشرات المندوبين عن فروع اللجنة من كل الاراضي النرويجية. ومن جميع الفئات العمرية ومن الجنسين الذكور والاناث، وكذلك من جيلي (الختايرة) المخضرمين وجيل الشباب المبتدئين. ناقش المؤتمرون جميع الامور السياسية والنقابية والتنظيمية والمالية والاعلامية، واجروا انتخاباتهم بطريقة ديمقراطية علانية. وتم انتخاب رئيسة جديدة للجنة بعدما تقدمت الرئيسة السابقة باستقالتها لتتفرغ لأعمال أخرى لها علاقة ايضا بالقضية الفلسطينية والتضامن مع شعب فلسطين. وكان وداع الرئيسة السابقة واستقبال الرئيسة الجديدة شيئا مميزا ومؤثرا ووجه بالتصفيق وقوفا وطويلا من قبل اعضاء المؤتمر. 
هؤلاء هم الناس الذين نعتز بتضامنهم مع فلسطين وبعملهم المستمر لأجل القضية. تمت دعوة الجالية الفلسطينية في النرويج لحضور المؤتمر بصفة مراقب وضيف. وقمنا بتلبية الدعوة والمشاركة في هذا المؤتمر الهام لكي نؤكد على عملنا المشترك حيث كنا قمنا في الجالية واللجنة بعشرات النشاطات المشتركة طوال السنوات السابقة. و حتى نتعلم ايضا ونستفيد من خبرات رفاقنا النرويجيين. في ختام المؤتمر وجه وفد الجالية التحيات والتهاني والتبريكات للجنة فلسطين وللرئيستين السابقة واللاحقة. ولاعضاء اللجان الجديدة التي انتخبها المؤتمر هذا اليوم الأحد الموافق 23-3-2014 وهو بطبيعة الحال آخر ايام المؤتمر.
*( من تقرير الجالية الفلسطينية في النرويج palnor.no )

Landsstyret

Landsstyret i Palestinakomiteen i Norge 2014-2016
Buskerud Karoline Stensdal karoline.stensdal@hotmail.com 31287448
Vara Karl-Petter Endrerud karl-petter.endrerud@bfk.no 90596496
Telemark Gerd von der Lippe Gerd.v.d.Lippe@hit.no 48036842
Vara Sigbjørn Hjelmbrekke sigbjorn.hjelmbrekke@hit.no 95068557
Nordland Jorunn Anda Aronsen jorunn.anda@hotmail.com 91525882
Wenche Flakstad wenche.flakstad@gmail.com 99298203
1.vara Svein Olsen skola3004@hotmail.no 90630837
2.vara Suppleres seinere
Trøndelag Tom Dahle nuffen@nuffen.com 97503748
 1.vara Anna Mørseth anna-mo@online.no 41559288
2.vara Vilde Aarethun vilde.aarethun@gmail.com 99593340
Oppland Liv Sørlien liv.sorlien@bbnett.no 90665349
Hedmark Georg Morland hedmark@palestinakomiteen.no 41576790
Vara Kristian Dragsten kdragst197@gmail.com 91702411
Hordaland Lisa Engervik lisa.engervik@gmail.com 41500772
Vara Marie Skeie marie_skeie@yahoo.no 94276651
Oslo Gada Azam gada22@hotmail.com 97790124
1.vara Merete Samuelsen merete.samuelsen@gmail.com 94243720
2.vara Audun Os Eskeland audunos@gmail.com 41409568
Troms Knut Borud knut@borud.no 41566418
 Vara Randi Sørensen postmaster@randias.net 93495798
Møre og Romsdal Kjell Stephansen kjell.stephansen@gmail.com 97741035
Vara Guttorm Eldøen matsern@online.no 92630106
Rogaland Ingebreth Forus ingebreth.forus@lyse.net 98296728
Vara Louise K. Steinsvik louisesteinsvik@hotmail.com 97069507
Vestfold Grete Thunold grthun@online.no 90694868
Vara Ole Marcus Mærøe maeroe@online.no 90990932
Vest-Agder Aslak T. Fjermedal afjarm@gmail.com 91626126

اترك تعليقاً