Mini wieści z okupowanej Palestyny dzisiaj

Żydowscy osadnicy wyrywają dziesiątki drzew oliwnych w Tuqu’, na wschód od Betlejem.
Okupowane Betlejem 27.08.2023 – Dzisiaj, w niedzielę, żydowscy osadnicy wyrwali z korzeniami dziesiątki drzew oliwnych i zniszczyli pomieszczenie rolnicze w palestyńskim mieście Tuqu’, na wschód od Betlejem.
Media podały, że grupa żydowskich osadników wyrwała na pustyni na wschód od miasta około 40 drzew oliwnych, należących w równym stopniu do obywateli Samira Mahmuda Jibrila i Samiha al-Amora, a także zniszczyła drzwi do stodoły gdzie trzymano owce, pomieszczenia rolniczego i drut kolczasty.
Warto zauważyć, że żydowscy osadnicy nasilili w ostatnim czasie ataki terrorystyczne na palestyńskich obywateli i ich własność na tych obszarach, atakując Palestyńczyków, niszcząc ich własność i wyrywając drzewa z korzeniami.
,,Izraelska” armia okupacyjna atakuje meczet na starym mieście w Hebronie
Okupowany Hebron 27.08.2023 – Wczoraj wieczorem ,,izraelska” armia okupacyjna zaatakowała meczet Al-Shibli na starym mieście w Hebronie, w okupowanej Palestynie.
,,Izraelska” armia okupacyjna aresztowała także pewną liczbę Palestyńczyków w okupowanych miastach, wioskach, miasteczkach i obozach dla uchodźców na Zachodnim Brzegu Jordanu.
„Izraelskie” specjalne jednostki Straży Więziennej szturmują sekcję numer 13 więzienia „Nafha” i przeprowadzają szeroko zakrojone rewizje
Okupowane Ramallah 27.08.2023 – ,,Izraelskie” jednostki specjalne Straży Więziennej powiązane z syjonistyczną Administracją Więzienną, zwane jednostkami „Alimaz”, wtargnęły dzisiaj, w niedzielę, do celi nr 81, w sekcji numer 13 w więzieniu „Nafha” i rozpoczęły rozległe rewizje.
Źródła palestyńskie podają, że w tej części wspomnianego więzienia przetrzymywani są palestyńscy więźniowie polityczni, którzy niedawno zostali przeniesieni z więzienia w Aszkelonie do więzienia Nafha, gdzie byli ofiarami przemocy i napaści ze strony Straży Więziennej i ,,izraelskich” żołnierzy okupacyjnych.
Funkcjonariusze Straży Więziennej i ,,izraelscy” żołnierze zniszczyli, ukradli i zdewastowali celowo mienie palestyńskich więźniów politycznych.
Pięciu Palestyńczyków zostało rannych od kul izraelskich okupantów podczas szturmu na obóz dla uchodźców w Tulkarm.
Okupowany Tulkarm 27.08.2023 – Pięciu Palestyńczyków zostało rannych od kul ,,izraelskich” żołnierzy dzisiaj o świcie w niedzielę, podczas szturmu syjonistycznej armii na obóz dla palestyńskich uchodźców w Tulkarm.
Pięciu rannych zostało przewiezionych do szpitala rządowego Thabet Thabet w celu leczenia, a ich stan określono jako stabilny.

Nidal Hamad
27-08-2023
@al-safsaf.com