Osama Joudeh przypomina mi Wiedeń – Tekst Nidal Hamad

Młodzieniec z Palestyny, Osama Joudeh przypomina mi Wiedeń – Tekst Nidal Hamad

Niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy, że to, co zrobił młody Palestyńczyk Osama Joudeh, ma wielki wpływ i istotne znaczenie moralne dla reputacji Palestyny i Palestyńczyków w Austrii, w Europie i na świecie.

Odkąd zaczęły pojawiać się wiadomości o zamachu terrorystycznym w Wiedniu, część europejskich dziennikarzy skupiła się na fakcie, że atak miał miejsce w pobliżu synagogi w Wiedniu. Mimo, że 2 października 2020 roku wieczorem synagoga była zamknięta.

Nawiasem mówiąc, był to dzień, w którym przypadła 103 rocznica przerażającej brytyjskiej deklaracji Balfoura, która stworzyła zbrodnicze państwo syjonistyczne w Palestynie i do dziś z tego powodu cierpi naród palestyński i cały region.

Niektóre z mediów chętnie przypominały opinii publicznej, że ostatnia „akcja terrorystyczna”, miała miejsce w Wiedniu około trzydzieści lat temu i została przeprowadzona przez grupę palestyńską. Chodzi tutaj o akcję przeprowadzoną przez grupę związaną z Radą Rewolucyjną Fatah, na czele, której stał Abu Nidal – Sabri al-Banna – który zerwał z Organizacją Wyzwolenia Palestyny, a jego działania nie odzwierciedlały stanowiska narodu palestyńskiego ani OWP. Abu Nidal popełnił samobójstwo w Bagdadzie na początku amerykańskiej agresji na Irak w 2003 roku, ale tajemnica jego śmierci jest do dziś nieznana.

2 października 2020 roku palestyński młodzieniec Osama Judeh kierując się ogromną odwagą, uratował życie rannemu austriackiemu policjantowi austriackiemu. Ta szlachetna i humanitarna postawa i wyjątkowe bohaterstwo pozostawi swój ślad i wpłynie na naród austriacki.

Osama Judeh był narażony na śmierć, ale zrobił to, co dyktowało mu jego ludzkie sumienie. Był to także wyraz wdzięczności dla społeczeństwa i kraju, który go ugościł.

Osama Judeh jest syn palestyńskiego narodu, który od 100 lat cierpi prześladowania i okupację.

Austriacka policja doceniając postawę tego młodego człowieka i dziękując mu za jego niezrównaną odwagę, uhonorowała go złotym medalem. Z pewnością Osama Judeh na to zasługuje.

Spójrzcie na różnicę między moralnością Palestyńczyka, Osamy Judeh, a manierami burmistrza Weikendorf w Austrii:

Osama uratował austriackiego oficera, który został ciężko ranny w zamachu terrorystycznym w Wiedniu. Dziś austriacka policja przyznała Osamie złoty medal w uznaniu tego, co zrobił.

„Austriacka gazeta KURIER napisała, że młodzieniec palestyński Osama Judeh (23 lat.) jest już znany austriackim czytelnikom.

W 2019 roku on i jego rodzina trafili na pierwsze strony austriackich gazet, gdy chcieli kupić dom w rejonie Weikendorf. Byli zaskoczeni odrzuceniem tej prośby przez burmistrza okręgu pod pretekstem, że wartości muzułmańskie i zachodnie nie są zgodne, ale na szczęście austriacki sąd uznał rację palestyńskiej rodziny”. Mimo tego mogę powiedzieć jednym słowem, że to był rasizm, ksenofobia i islamofobia.

Uchodźcy palestyńscy mieszkają w wielu krajach Europy i są lojalnymi obywatelami tych państw. Wielu Europejczyków to przyjaciele narodu palestyńskiego i zwolennicy palestyńskiej sprawy.

Byłem tego świadkiem na własne oczy i przeżyłem to przez prawie czterdzieści lat życia w Europie. Widziałem to podczas wielu moich wizyt w Wiedniu, który jest pięknym, cudownym, cichym i bezpiecznym miastem.

W Oslo byłem na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy nie miałem jeszcze przyznany azyl polityczny w Norwegii. W tym trudnym czasie przypadkiem spotkałem młodą austriacką turystkę na ulicy w jednej z dzielnic Oslo, gdzie przesiadywałem w ciepłe popołudnie. Spędziliśmy razem kilka godzin na ulicach Oslo i dużo rozmawialiśmy o jej kraju, ale więcej o Palestynie.

Była sympatyczna i odrzucała syjonistyczne zbrodnie w Palestynie.

Po kilku godzinach rozmowy wsiadła do pociągu i udała się do norweskiego miasta Bergen. Ale przed wyjazdem poprosiła o mój adres. Mijały dni, tygodnie i miesiące, aż tu przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia otrzymałem paczkę, która dotarła do obozu dla uchodźców, w którym przebywałem. Znalazłem w niej wspaniałe austriackie słodycze, które najczęściej podaje się w okresie świątecznym. Była również kartka, na której ta austriacka dziewczyna życzyła mi, abyśmy następną rozmowę odbyliśmy w Betlejem, Nazarecie, Jerozolimie i w innych miastach Palestyny. Życzyła żeby Palestyna pozbyła się syjonistycznej okupacji i odzyskała wolność.

Moja austriacka przyjaciółko!

Zgubiłem Twój adres w Austrii zaraz po utrzymaniu paczki i od dziesięcioleci nie było między nami kontaktu. Nie wiem, co się z Tobą stało, tak jak Ty nie wiesz, co się ze mną dzieje. My Palestyńczycy, zapewniamy austriacki naród, że nadal walczymy o wolność.

Młody Palestyńczyk, Osama Judeh, swoim czynem powiedział mieszkańcom Austrii i innym Europejczykom, że Palestyńczycy są gotowi umrzeć walcząc przeciwko terroryzmu i za wolność. Są gotowi bronić ludzi w krajach, w których żyją.

W Wiedniu mam wspaniałych przyjaciół i wspomnienia. Napisałem kilka artykułów i wierszy o Wiedniu. Dziś w tej trudnej chwili potwierdzam moją miłość do Wiednia. Wszystko na tej ziemi wszystko, co jest warte miłości i wolności, jest również warte walkę o słuszną sprawę.

Palestyńska ziemia może pomieścić tylko jej lud i nie ma w niej miejsca dla syjonistycznych okupantów.

Palestyńska ziemia pozostanie domem dla Osamy Judeh i dla wszystkich Palestyńczyków, którzy zostali zmuszeni żyć na wygnaniu, jako uchodźcy.

Nidal Hamad  – 4-11-2020

Osama Judeh

Zdjęcia z moich wyjazdow do Wiednia