Rady dla uchodźców zapomnijcie o Białorusi, Litwie i Polsce – Nidal Hamad

Wiem, że wielu uchodźców wciąż marzy o dotarciu do Niemiec, Skandynawii, Belgii i Holandii. Ci ludzie za wszelką cenę chcą dotrzeć do Europy Zachodniej przez kraje Europy Wschodniej, takie jak Litwa, Białoruś i Polska, które są najnowszymi szlakami, korytarzami i drogami tworzonymi przez gangi handlujące ludźmi.

Przemytnicy pobierają tysiące dolarów w zamian za dostarczenie uchodźcy na Białoruś i przerzucenie go stamtąd do Polski lub Litwy.

Przemyt uchodźców nie dociera do celu, i kończy się w lasach na granicach miedzy Polską, Białorusią i Litwą..

Uchodźcy płacą mniejszą kwotę za dostawę do granicy litewsko-białoruskiej, i większą za przerzut przez Polskę do Niemiec.

Uchodźcy nie wiedzą i nie maja pojęcia, że, w Polskę i Białorusi władze są wrogu nastawione do uchodźców. Zwłaszcza polski rząd jest też gotów podjąć wobec uchodźców wszelkie działania, nawet te nieludzkie. Jest gotowy zrobić wszystko, aby deportować ich z powrotem na Białoruś, gdzie tamtejszy rząd nie jest lepszy od polskiej władzy.

Granica między Białorusią, Litwą i Polską, stała granicą zagubienia, głodu, zimną i śmierci na mrozie w lasach.

Niestety rządy europejskich krajów nie reagują, ponieważ Unia Europejska tak naprawdę nie chce uchodźców i cieszy się z tego, co robią władze Polski i Litwy, ponieważ od tego geograficznego punktu kończą się granice Unii Europejskiej.

Granice są szczelnie zamknięte i monitorowane w dzień i w nocy, a polskie wojsko, policja, straż graniczna, drony i radary są rozmieszczone wzdłuż obszaru przygranicznego i nie pozwalają na wjazd do Polski uchodźcy, nawet, jeśli może on umrzeć z głodu i zimna. W ten sposób polski i litewski rząd naruszają międzynarodowe i unijne prawa i normy, a nawet unijne przepisy azylowe.

Z drugiej strony należy pamiętać, że istnieją instytucje humanitarne, społeczne i medyczne, oraz polskie organizacje praw człowieka i wolontariusze, które pomagają uchodźcom. Nie wszyscy Polacy są przeciwko uchodźcom.

Polskie organizacje humanitarne robią, co mogą, aby ratować uchodźców zagubionych w przygranicznych lasach.

Polscy wolontariusze docierają do nich, karmią ich i zapewniają im ciepłe ubrania, wodę gorące napoje i lekarstwa.

Na granicy polsko- białoruskiej działają też lekarze-wolontariusze i wolontariuszki, którzy niosą pomoc.

To zadanie jest bardzo trudne, bo polska armia i straż graniczna wprowadziła na tym terenie stan wyjątkowy i nie pozwala nikomu do niego wejść, a w niektórych rejonach niektórych ogłosiła godzinę policyjną. Ponadto polska policja patroluje wszystkie drogi prowadzące do Niemiec w celu aresztowania gangów przemytniczych, a nawet uchodźców, którym udaje się przekroczyć granicę i zmierzać w kierunku Niemiec.

Polski rząd nie pozwala uchodźcom składać wnioski o azyl w Polsce.

Pozwala dopiero wiedzy, gdy przy składaniu wnioski są działacze organizacji praw człowieka.

Na granicy Białorusi i Litwy polska straż graniczna bije uchodźców i znęca się nad nimi psychicznie.

Oglądałem na zdjęcia na polskim portalu Oko Press.

Na fotografiach widać młodego Kurda z z miasta Kirkuku w Iraku, który ma na imię Ibrahim.

Zdjęcia pokazują jak Ibrahim śpi w leśnej polanie na granicy. Ibrahim pokazywał dziennikarzom jak był torturowany przez litewską straż graniczną.

Ostatnio czytałem, jakie brednie, które napisał Polski dziennikarz- ignorant.

Otóż ten dziennikarz pisał ze prezydent Syrii, Bashar Al-Assad zawarł porozumienie z dyktatorem Białorusi, Aleksandrem Łukaszenką, w sprawie przerzutu uchodźców z Bliskiego Wschodu na Białoruś.

Ten polski dziennikarz napisał ze prezydent Syrii, Bashar Al- Assad wysyła samoloty pełne uchodźcom na Białoruś. Takich ,,ekspertów” jest w Polsce dużo i działają oni za zlecenie i dla kasy.

Uchodźcy, którzy zamierzają dotrzeć do Polski i Litwy, powinni wiedzieć, że na terenach przygranicznych zrobiło się zimno, a temperatury w nocy spadają poniżej zera.

Na koniec powiem wam szczerze: bardzo interesuje mnie los uchodźców, ponieważ wśród nich są także Palestyńczycy i biedni ludzie z różnych krajów świata.

Nidal Hamad

5-11-2021

Rady dla uchodźców zapomnijcie o Białorusi, Litwie i Polsce