Sabra i Shatila 39 lat po masakrze – Nidal Hamad

Sabra i Szatila, wrzesień 1982 roku. Nigdy nie zapomnimy i nigdy nie wybaczymy
W przyszłym tygodniu mija 39 rocznica masakry w obozach palestyńskich uchodźców Sabra i Shatila w Bejrucie, która miała miejsce we wrześniu 1982 roku.
W tej masakrze zginęło tysiące palestyńskich cywilów i niektórzy Libańczycy mieszkający w dwóch obozach.
Z obu obozów uciekło także tysiące palestyńskich cywilów. Niektóre kobiety i dziewczęta zostały zgwałcone, a matkom w ciąży rozpruwano brzuchy. Działo się to na oczach członków ich rodzin i sąsiadów, którzy następnie zostawali rozstrzeliwani.
Pod kontrolą izraelskiej armii grzebano ludzi żywcem w specjalnie do tego wykopanych dołach.
Libańscy faszyści z organizacji Falanga za pomocą izraelskich bomb zapalających dokonali masakry.
Myślę, że izraelska armia wszystko udokumentowała a dokumenty i nagrania z masakry są przechowywane w izraelskich tajnych archiwach wojskowych.
Ta straszna masakra została dokonana przez prawicową i faszystowską libańską organizację Falanga, do której należeli chrześcijanie- maronici.
Falanga miała poparcie całej libańskiej prawicy i Izraela, i była bezpośrednio wspierana przez izraelską armię lądową, oraz siły morskie i powietrzne.
Izraelska armia bila wtedy kierowana przez ówczesnego syjonistycznego ministra obrony, późniejszego premiera „Izraela”, generała Ariela Sharona, który był znany na całym świecie jako zbrodniarz wojenny.
Mimo to Ariel Sharon odwiedzał różne kraje i był w nich witany jako człowiek pokoju. Gdyby Ariel Sharon żył trochę dłużej, mógłby zdobyć Pokojową Nagrodę Nobla, podobnie jak trzej syjonistyczni zbrodniarze: Menachem Begin, Icchak Rabin i Szymon Peres, którzy byli odpowiedzialni za dziesiątki masakr w okupowanej Palestynie i krajach sąsiednich, takich jak: Jordania, Syria, Egipt i Liban.
Drugiego dnia masakry, po godzinie dziesiątej rano, 17 września 1982 roku, zostałem tam ciężko ranny.
Nie zapomnimy tej bestialskiej masakry i nie wybaczamy mordercom, którzy jej dokonali.
Palestyńska krew zawsze będzie wołać o ukaranie winnych tej zbrodni.
11-09-1982
Nidal Hamad – świadek masakry w Sabra i Shatila, we wrześniu 1982 roku.