To jest walka o wyzwolenie Palestyny – Nidal Hamad

Wierzę, że dyskusja z niektórymi ludźmi nigdy się nie skończy, ponieważ upierają się przy swoim zdani i nie dbają o istotę tematu.

Nie zadają sobie pytania, na przykład dlaczego palestyńskie dziecko przeprowadziło zbrojną akcję przeciwko ,,izraelskiemu” okupantowi, narażając jednocześnie siebie i swoje życie na poważne niebezpieczeństwo i pewną śmierć.

Niektórzy komentatorzy nie biorą pod uwagę, że dziecko mogło działać na własną rękę i nikt go nie zaopatrzył w broń i nie wysłał, jak twierdzą niektórzy. Narracja o posyłaniu na śmierci palestyńskich dzieci przez przywódców palestyńskich organizacji bojowych, jest częsta w ,,izraelskiej” propagandzie i mediach.

,,Izraelski” rząd i media robią to, aby zdyskredytować Palestyńczyków i ich walkę o wolność.

Niektórzy komentatorzy mogą to mówić w złej wierze lub z dobrej woli, ale ostatecznie obraża to Palestyńczyków.

Niektórych komentujący nie szukają ukrytego powodu, dla którego palestyńskie dziecko dokonało atak na ,,izraelskich” żołnierzy.

Tu nie ma podwójnego dna.

Powodem dlaczego 13- palestyński chłopiec dokonał ataku na syjonistycznych żołnierzy jest prozaiczna: “izraelska” okupacja, ucisk, terror i codzienne zabijanie Palestyńczyków, znieważanie, bicie i zabijanie rodziców na oczach palestyńskich dzieci.

Polski poeta Grzegorz Jerzy Gniady napisał:

(W czasie II Wojny Światowej członkowie ruchu oporu z Polski i innych krajów Europy atakowali niemieckich żołnierzy, esesmanów i policjantów.

Według Twojego myślenia ci niemieccy żołnierze, esesmani i policjanci nic nie zrobili ich rodzinom. A jednak członkowie ruchu oporu i atakowali i zabijali, ponieważ walczyli o wyzwolenie swoich krajów spod niemieckiej nazistowskiej okupacji.

Tak samo robią palestyńscy członkowie ruchu oporu, którzy atakują,, izraelskich ” żołnierzy i policjantów.

To jest walka o wyzwolenie Palestyny.)

Wiadomo również, że uzbrojone, izolacjonistyczne i  sekciarskie ugrupowania chrześcijańskie, a także terrorystyczne ugrupowania syjonistyczne i żydowskie wykorzystują dzieci w swoich agresywnych działaniach militarnych.

To nie jest tak, że robią to tylko ekstremistyczne ugrupowania, takie jak, Państwo Islamskie “ISIS i  Boko Haram w Nigerii.

Mówienie o Afryce, krajów muzułmańskich, azjatyckich i Ameryce Łacińskiej jako państwach Trzeciego Świata jest odrażającym kapitalistycznym wyrażeniem, którego nie popieram.

Europejczycy, syjonistyczni Żydzi i inne grupy ekstremistyczne wykorzystywały dzieci w wojnach.  Europejskie wojny były często bardziej brutalne niż inne, ponieważ dały początek rasizmowi, nazizmowi, faszyzmowi, kolonializmowi i obozom zagłady. Jeśli chodzi o zachodni „Izrael” zaszczepiony na arabskim Wschodzie, w Palestynie, jest to produkt europejskiego i zachodniego rasistowskiego kolonializmu. Te same okrucieństwa, jakich faszyzm i nazizm dokonały w Europie na europejskich Żydach i innych narodach, są popełniane na narodzie palestyńskim od 1948 roku.

Podczas Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej rządy i kraje Europy wykazywały wobec siebie ogromną brutalność, zanim te wojny ustały, a ciemność ustąpiła miejsca światłu.

Ale teraz stoimy w obliczu wojny, która może doprowadzić Europę i świat do epoki zdziczenia i konfliktu jądrowego.

Teraz Europa jest świadkiem wojny, która może doprowadzić świat do ostatecznej katastrofy.

Brutalne wojny zawsze pochodziły z Europy, a nie z biedniejszych  krajów, które nazywane są krajami Trzeciego Świata. Człowiek potrzebuje tylko swojego rozumu, aby uniknąć katastrofy, ale rozum jest obecnie nieobecny w Europie.

Nidal Hamad

29-01-2023