Polski - Słowiańskiالأرشيف

W Gazie płód rodzi się w chwili śmierci rodziców.

Nidal Hamad:

Natknęliśmy się na więcej niż jeden przypadek, od początku wojny mającej na celu eksterminację ludności Gazy od października 2023 roku

Matka z Gazy rodzi dziecko, a następnie umiera, nie widząc go ani nie nadając mu imienia.

Matka umiera, ponieważ nazistowsko-syjonistyczne „izraelskie” bomby i kule nie pozwoliły jej życi nawet po to, by rzucić okiem na swojego  noworodka.

Innym razem matka umiera z płodem w środku, którego ratują lekarze i ratownicy medyczni.

Wiele razy umierał także ojciec, który był przy matce podczas narodzin i śmierci.

Setki rodzin palestyńskich zostało unicestwionych i wykreślono je z rejestru oraz Departamentu Spraw Społecznych i Ludności w Gazie.

Setki rodzin zostało ochrzczonych krwią i  śmiercią.

Rodzice mówią o swoich dzieciach:

Było odrodzenie i była zagłada. Ci z nas, którzy umrą, wiedzą że opór jest żywy, a wróg kiedyś znika.

Dziś rano nasza przyjaciółka, palestyńska matka i dziennikarka z Gazy, Reham Al-Qiq, napisała o dziewczynce-, noworodku, która nie ma imienia, ponieważ jej rodzice zginęli podczas porodu.

Na nadgarstku noworodka napisano: „Halima Abd Rabbo”, co oznacza noworodek matki ofiary, Halima Abd Rabbo. Do aktu urodzenia szpitala dodano: „Rodzice są męczennikami”, co oznacza, że ​​noworodek urodził się jako sierota. Dzieje się tak tylko w Palestynie, gdzie prawda konfrontuje się z fałszem, gdzie ludzkość mierzy się z brutalnością i gdzie Palestyna stawia opór  nazistowskiemu faszystowskiemu, rasistowskim, i brutalnemu  syjonizmowi.

Nasza przyjaciółka, palestyńska dziennikarka i aktywistka Reham Al-Qeeq, napisała ze Strefy Gazy w swoim porannym przesłaniu:

“Halima odeszła, nie nadając imienia swojemu dziecku. Mąż Halimy odszedł, nie znając koloru oczu swojego dziecka. Zostawili swoje dziecko, aby dzisiaj ono samotnie pojechało na leczenie do Egiptu razem z innymi wcześniakami, bez ojca, matki i bez  imienia!.

Reham żyje pod bombardowaniami, w sercu zniszczenia i ludobójstwa w Gazie, wraz ze swoimi dziećmi i całą rodziną..

Życzymy im bezpieczeństwa i zwycięstwa dla naszego narodu w Gazie.

@al-safsaf.com

Nidal Hamad

21–11-2023