Polski - Słowiańskiالأرشيف

W solidarności z obozem palestyńskich uchodźców w Shuafat

Nidal Hamad.

Niezłomność i zwycięstwo bohaterów obozu w Shuafat.

Właścicielom salonów fryzjerskich w obozie Shuafat mówię:

,,Mam nadzieję, że ogłosicie zniżki 50 procent, a tych młodych ludzi, którzy nie mają pieniędzy będziecie strzyc za darmo.

Jednoczymy się, wspierajmy się nawzajem i wytrwajmy na ścieżce trzeciej intifady, aby wspólnie odbudować Palestynę i wypędzić syjonistycznych okupantów.

Dlaczego obcięłam włosy na zero i mam tak zwaną fryzurę wojskową?

Ponieważ syjonistyczna izraelska armia ogłosiła, że jeden z palestyńskich partyzantów, który przeprowadził atak przeciwko izraelskiej armii w pobliżu obozu Shuafat w Jerozolimie, gdzie zabił i zranił uzbrojonych po zęby żołnierzy okupanta, ukrywał się w obozie i go nie znaleziono.

Izraelscy okupanci twierdzą, ze palestyński bojownik jest młodym mężczyzną z ogoloną głową i że ukrywa się w Shuafat. Syjonistyczna armia otoczyła obóz około tygodnia temu i atakuje jego mieszkańców.

W odpowiedzi na to cała palestyńska młodzież z obozu Shuafat zgoliła włosy na zero. Ja zrobiłem to samo na znak solidarności z wielkim palestyńskim partyzantem i z naszym narodem.

Nidal Hamad – palestyński pisarz i dziennikarz z Al-Safsaf, niedaleko Safad, w okupowanej Galilei, oraz z obozu dla palestyńskich uchodźców Ain Al-Hilweh w Libanie, mieszkający w Norwegii.

16-10-2022

al-safsaf.com