KFF zaprasza na Forum Polskich Festiwali Filmowych

KFF zaprasza na Forum Polskich Festiwali Filmowych

Zobacz podgląd wiadomości

Krakowski Festiwal Filmowy jako najstarszy festiwal filmowy w Polsce i pierwszy, który odbył się online, zaprasza do udziału w Forum Polskich Festiwali Filmowych, platformie współpracy i wymiany doświadczeń, a może w przyszłości ciele doradczym oraz opiniującym w kwestiach wspierania i organizowania filmowych wydarzeń.

Zapraszamy naszych przyjaciół, organizatorów imprez filmowych z całej Polski do udziału w żywej dyskusji, wymianie pomysłów i spostrzeżeń. Wierzymy, że koncepcja zacieśniania współpracy w znaczący sposób przyczyni się do zwiększenia efektywności polskich festiwali zarówno w aspekcie programowym, jak i ekonomicznym oraz wzmocnienia wagi polskich wydarzeń filmowych na arenie międzynarodowej. – zapowiada Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Jesteśmy także przekonani, że dzięki wymianie doświadczeń, jako branża, możemy łatwiej pokonywać trudności oraz kreować nową jakość niezależnie od okoliczności i  nieprzewidywalnej rzeczywistości.

KFF

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w istotny sposób wpłynęła na branżę filmową w Polsce i na świecie. Przerwano zdjęcia, zamrożono dystrybucję filmową, zamknięto kina. Festiwale filmowe zostały w konsekwencji również mocno dotknięte aktualnym kryzysem. Wzajemne wsparcie i wspólne działania mogą zmierzać do zmniejszenia negatywnych efektów obecnej sytuacji oraz pomogą zapewnić płynną realizację kolejnych edycji festiwali w przyszłości.

1 września 2020 roku, z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych (FIAPF), 41 międzynarodowych festiwali filmowych i organizacji branżowych podpisało apel skierowany do polityków i instytucji decyzyjnych w sprawie wsparcia wydarzeń filmowych na poziomie regionalnym, międzynarodowym i globalnym. Wśród sygnatariuszy znalazły się dwa polskie festiwale, Krakowski Festiwal Filmowy oraz Warszawski Festiwal Filmowy. Jest przestrzeń na podobne działania także w Polsce.

Pierwsze wirtualne spotkanie polskich festiwali filmowych odbędzie się 23 września 2020 roku. Więcej szczegółów: festival@kff.com.pl

Szczegóły

61. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 30 maja do 6 czerwca 2021 roku.

Śledźcie nasze newsy na stronie oraz na portalach FacebookTwitter i Instagram.

Krakowski Festiwal Filmowy, ul. Basztowa 15/8a, 31-143 Kraków
tel./fax: +48 12 294 69 45