Z archiwów syjonistycznych czystek etnicznych w arabskiej Palestynie

Dziś jest rocznica okupacji wioski Al-Safsaf w Górnej Galilei w Palestynie. Ta wioska była miejscem życia moich rodziców.

W nocy z 28 na 29 października 1948 roku gang terrorystyczne żydowsko syjonistyczny (Haganah) dokonała kilku nalotów powietrznych i bombardowała wioskę Al-Safsaf przez 24 godziny.

29 października 1948 roku członkowie syjonistycznych bojówek weszli do wsi, zebrali na głównym dworu wszystkich mężczyzn i młodzież ze wsi, związali ich sznurami, postawili ich przy murze i rozstrzelali. Następnie zabili dziesięciu Palestyńczyków, którzy byli ranni. Liczba ofiar masakry w Al-Safsaf osiągnęła liczbę ponad stu cywilów, mężczyzn i kobiet.

Syjoniści zgwałcili trzy kobiety, w tym 14-letnią dziewczynkę, a następnie zabili je na miejscu. Ofiarom odcięli palce i ukradli biżuterię z palców i szyi.

Splądrowali domy i zagarnęli żywność, meble, płody rolne i bydło. Następnie wysadzili domy w powietrze.

Oszczędzili jedynie szkołę, ponieważ zamienili ją w spichlerz. Od tego dniach szkoła w wiosce Al- Safsa stała się do dziś opuszczonym wysypiskiem śmieci.

Na zdjęciach, które dołączę zobaczycie okolicę sprzed okupacji, w czasie okupacji i po jej okupacji, oraz jak syjonistyczni Żydzi plądrowali wioskę

Nidal Hamad

PPP – Palestyna po polsku – 29.10-2021